Mečbol? Není hotovo, krotí euforii dvougólový kapitán Tygrů Jelínek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Až v bitvě o mečbol se zrodil výraznější výsledek. Přispěl k němu i liberecký kapitán Petr Jelínek, který se při výhře Bílých Tygrů 5:2 nad Kometou blýskl dvěma góly.

HokejkaTV

„Je mi úplně jedno, kdo dá branky. Hlavně mám radost, že vyhráváme. Ale když vám to takhle padá, tak se samozřejmě cítíte líp. Budu však rád, i když dá góly někdo jiný a vyhrajeme," hlásí zkušený útočník, jenž se letos ve vyřazovacích bojích trefil už šestkrát.

Dva kousky si schoval na důležitou pátou semifinálovou bitvu. Nejdřív v čase 20:50 poslal Bílé Tygry do vedení 2:1, pak je necelých pět minut před třetí sirénou uklidnil gólem na 4:2. „To už bylo krátce před koncem, takže super. Určitě euforie," líčí Petr Jelínek.

Jeho tým rozhodl v prostředním dějství, které sehrál fantasticky. Kometu v ní jasně přehrával, Marka Čiliaka zasypal 18 střelami a šel do dvoubrankového trháku. „Tam jsme jim odskočili a trošku se uklidnili. Ale s nimi musíte být pořád na pozoru," má jasno.

Kometa ve třetí třetině zabrala, snížila a ještě domácím pořádně zatápěla. „To se dalo čekat. Když prohráváte, tak se musíte tlačit dopředu, abyste vyrovnali. Bohužel mají zkušené hráče, že to většinou dají, ale zvládli jsme to," těší výhra 5:2 tygřího kapitána.

„Výsledek úplně neodpovídá závěru, kdy oni měli velký tlak. Na druhou stranu už po druhé třetině jsme mohli dát pět gólů," myslí si čtyřiatřicetiletý útočník před šestou bitvou, v níž se už vítěz základní části pokusí na jihu Moravy vybojovat postup do finále.

„Po psychické stránce jsme na tom lépe, ale dokud nezískáme čtvrtý bod, není hotovo."

„Přistoupíme k tomu jako ke každému jinému zápasu play off. Bude to zase náročné utkání a boj o každý metr. Budeme se snažit do toho dát vše a urvat to. Po psychické stránce jsme na tom lépe, ale dokud nezískáme čtvrtý bod, není hotovo," zdůrazňuje.

Ukočírovat hlavu při mečbolu by podle Jelínka neměl být problém. „Pro mě to těžké nebude. Máme sice v týmu i mladší hráče, ale my jim trošku promluvíme do duše. Dokud nevyhrajeme počtvrté, zvlášť s Kometou, tak není nic hotového," opakuje na závěr.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz