Mazanec má první nulu: Luky na mě vyvinul tlak, od toho tady je

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Loni vychytal rovnou pět čistých kont, letos si na to první musel počkat až do konce ledna. Hradecký brankář Marek Mazanec byl proti Karlovým Varům skvělý!

Aplikace Tipsport extraligy

Výsledek 4:0 by mohl nasvědčovat jednoduché výhře, ale o té se úplně mluvit nedá. Energie zasypala Mazance 32 střelami, mezi nimiž bylo i několik tutovek.

Na první čisté konto jste letos čekal hodně dlouho. Napadlo vás, že by už konečně mohlo přijít?
To mě napadne vždycky (směje se). Ale spíš jsou pro mě důležitější tři body. Dlouho jsem nevyhrál a nějakou dobu jsem taky nechytal, poslední dobou navíc byly ty zápasy těžší. Zvlášť po Plzni, kde jsem nafasoval pět banánů, je pro mě takový zápas na psychiku důležitý.

Před koncem už jste na nulu určitě myslel. Ale Karlovy Vary stejně ještě měly obrovské šance.
Proběhlo mi hlavou, že nám určitě zase ujedou. A to se stalo (směje se). Takže zaplať pánbůh, že to netrefili.

Tutovek spálil soupeř dost. Jak vaší zásluhou, tak ale i vlastní vinou…
Myslím, že mě trochu potkalo i štěstíčko. Ale to je taky tím, že mu jdu naproti. V Plzni jsem sice dostal pět gólů, ale odchytal jsem kvalitní zápas, pochytal jsem spoustu šancí. Věřil jsem, že těch pět gólů není moje vina a že si dobrou formu přenesu do dalšího zápasu. Musím říct, že se mi zápas proti Varům podařil a měl jsem i štěstí, které k tomu patří.

Sestřih zápasu

V posledních kolech se váš tým prezentuje docela aktivním hokejem, což je změna oproti předchozímu průběhu sezony. Jaké je to pro vás jako gólmana?
Pro gólmana nic moc. Tím, že jsme vepředu, je to občas takový vabank. Občas někdo propadne nebo udělá chybu a vznikne z toho přečíslení na druhou stranu, takže je proti nám víc kvalitních gólových šancí. Ale musíme si s tím poradit. Dáváme víc gólů, takže holt budeme možná hrát zápasy na 5:4 a podobně (usmívá se).

Když jste viděl výkony Štěpána Lukeše, musel jste si říct, že potřebujete ještě víc zamakat, ne? Chytal parádně…
Ano, chytal výborně. Vyvinul na mě trošku tlak, ale já měl svědomí čisté. Odváděl jsem dobré výkony a trénuju dobře, takže dělám maximum. Luky prostě v danou dobu podával, nebo ještě podává, výborné výkony. Od toho tady je. Připravuje se na to, že když dostane šanci, aby chytal výborně. Tím si řekne o smlouvu na další rok, o víc peněz… Takhle je to prostě nastavené.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Vy se tedy vůbec nenervujete tím, jak chytá nebo nechytá druhý brankář. Soustředíte se sám na sebe.
Nemůžu se nervovat. To by mi svazovalo ruce a nohy a dostával bych sám sebe zbytečně pod tlak. Dva gólmani jsou v týmu proto, aby se občas vystřídali. A když to jde oběma, je to ideální pro tým.

Jak se vám líbí výkony nově povolaného Adama Kubíka? Jeho čtvrtá formace proti Varům rozhodně nebyla na ledě jen kvůli tomu, aby nedostala gól...
O Kubovi víme, že to je kvalitní hokejista. Je to chytrý a šikovný kluk, bruslit umí, takže parametry na extraligu určitě má. Jsem rád, že ho tady máme.

Sledujete teď tabulku? Karlovy Vary se na vás mohly téměř dotáhnout, takže jste museli vědět, že jde o hodně.
Myslím, že každý zápas o něco jde. Stejné to bylo v Plzni… Tabulka je neskutečně našlapaná, je to tam o pár bodů. Můžeme se okamžitě dostat na čtvrté, ale klidně taky na sedmé místo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz