Maxwell už v Pardubicích dochytal, Dynamo nadále stojí o Kacetlovy služby

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

21. prosince 2016, 15:00

Václav Jáchim

Změny na pozicích gólmanů pokračují, hokejisté Pardubic aktuálně opustily dvě poslední brankářské jedničky. Ondřej Kacetl se po duelu s Libercem vrátil do kádru hradeckého Mountfieldu, s nímž by měl absolvovat Spenglerův pohár. V Pardubicích dochytal také Brandon Maxwell. "Děkujeme mu za minulou sezonu, naše cesty se podáním ruky dnes rozešly," řekl klubovému webu generální manažer a hlavní kouč Pavel Rohlík.

Nový fanshop

Maxwell byl už delší dobu mimo základní kádr Pardubic. Excentrický gólman nepředváděl v soutěži nejhorší výkony, ale podle vedení mu chyběl mu patřičný týmový přístup. Když musel Maxwell v utkání proti Karlovým Varům střídat, jelikož si zapomněl zabalit náhradní nůž do bruslí, trpělivost v Dynamu přetekla. "Brandona jsme vyřadili z kádru, důvodem tohoto kroku je jeho porušování interních klubových pravidel. Hráč plně nerespektoval týmovou sounáležitost," uvedl před měsícem Pavel Rohlík.

Kanadský gólman, který Tipsport extraligu okusil nejprve ve Vítkovicích, byl vyřazen z týmu a trénoval jen s juniorskou. Nyní je definitivní, že Maxwell si už za Dynamo nezachytá. Spolupráce byla ukončena a gólman si může hledat jiné angažmá.

Pardubicím během posledního měsíce vypomohl Ondřej Kacetl, který se v konkurenci Patrika Rybára nedostával do hradecké klece a přesun jinam tudíž pro něj znamenal větší zápasové zatížení. Jenže mise právě skončila. "Ondrovi teď končí hostování v Dynamu, od čtvrtka se hlásí v Hradci Králové, s nímž by měl odcestovat na Spenglerův pohár do Švýcarska. Pracujeme na víc variantách pro další období, včetně možnosti pokračování Ondřeje. Několik návrhů jsme už podali, stále jednáme," řekl ČTK Pavel Rohlík.

Pardubice čeká před Vánocemi čtvrteční utkání derby s Hradcem Králové, do brankoviště jsou připraveni Martin Růžička s Milanem Kloučkem. Dynamo nadále hledá zkušenějšího brankáře, jenž by uvedenou dvojici doplnil. Jak uvedl Pavel Rohlík, zájem je především o Kacetla, třeba ale nakonec dojde na jinou možnost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz