Matyáš Svoboda hlásí návrat ze zámoří, s Piráty podepsal víceletý kontrakt

Foto: piratichomutov.cz

25. listopadu 2018, 13:11

Adam Bagar

Útočník Matyáš Svoboda se po víc než dvou letech strávených v zámořských juniorských soutěžích vrací na česká kluziště, s mateřským Chomutovem podepsal víceletou smlouvu.

Nový fanshop

„Jde o mladého talentovaného hráče, který navíc pochází přímo z Chomutova, proto jsme se dohodli, když skončil v Americe,“ prozrazuje v tiskové zprávě hlavní kouč a sportovní manažer Pirátů Vladimír Růžička k příchodu Matyáše Svobody.

„Chceme ho vidět v tréninku, pak uvidíme, jestli naskočí hned u nás, nebo bude získávat praxi v Chance lize.“

Podpis víceleté smlouvy automaticky neznamená, že hned vlétne do extraligového kolotoče. „Chceme ho vidět v tréninku, pak uvidíme, jestli naskočí hned u nás, nebo bude získávat praxi v Chance lize,“ potvrzuje šéf chomutovské střídačky.

Devatenáctiletý útočník začal sezonu v americké USHL v barvách Green Bay, kde v patnácti utkáních zapsal dva body za asistence. Soutěž si vyzkoušel už v minulém ročníku v dresu Sioux City, za Musketeers nasbíral 13 bodů ve 29 zápasech.

Svoboda pomohl osmnáctce k triumfu na Memoriálu Ivana Hlinky

Předtím hrál kanadskou OHL, za Peterborough zaznamenal dohromady 105 startů a 19 bodů za jedenáct branek a osm nahrávek. V zámoří strávil přes dvě sezony, před odchodem válel za dorostence Pirátů a šanci tehdy dostal už i za juniory.

Svoboda, který nastupuje za reprezentační dvacítku, pomohl před dvěma lety osmnáctce k premiérovému triumfu na Memoriálu Ivana Hlinky. V mládežnických kategoriích má na kontě už 58 reprezentačních startů s bilancí 24 bodů (13+11).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz