Matějíček míří poprvé do ciziny, bývalý bek Zlína bude hrát ve Francii

Hokejovou kariéru dosud strávil na tuzemských kluzištích, teď se Martin Matějíček vydává poprvé do ciziny. Zkušený obránce Zlína, který v minulé sezoně nastupoval za prvoligové týmy Jihlavy a Poruby, bude hrát francouzskou nejvyšší soutěž.za Nice.

HokejkaTV

O příchodu někdejšího juniorského reprezentanta informuje klub na svých stránkách. Představitelé Nice museli oželet Slováka Lubomíra Dindu, jenž si plácl s Lyonem. Krátce před startem nové sezony je novým členem kádru Martin Matějíček.

Účastníka Ligue Magnus spoléhají na zkušenosti a herní přehled nové posily. Matějíček se ihned zapojí do společné přípravy, v Nice bude patřit k pilířům defenzivy. „Pracovitého beka zdobí pohyblivost, herní inteligence i práce na modré čáře," představuje nováčka v týmu klubový web.

,

Uplynulou sezonu strávil Matějíček ve třech klubech: za mateřský Zlín sehrál pět extraligových duelů, poté oblékal dresy Poruby a Jihlavy, které pomáhal i v play off Chance ligy. Sedmadvacetiletý rodák z Uherského Brodu nechal za zády devět extraligových sezon ve Zlíně, kde sehrál i s play off 330 utkání, zaznamenal 14 branek a 51 nahrávek.

Svého času Matějíček hrál také za Přerov, Šumperk, Třebíč či Havířov, nyní si vyzkouší angažmá ve francouzské elitní soutěži. V kádru Nice doplní krajany Patrika Nechvátala, Jakuba Illéše a Ondřeje Koptu, v týmu působí rovněž bývalí extraligoví hokejisté – Slováci Radek Deyl s Radomírem Heizerem.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz