Mašín bude o NHL dál bojovat v Tampě. Na jak dlouho prodloužil?

Foto: syracusecrunch.com

Obránce Dominik Mašín se vidiny NHL jen tak nevzdává. A dál se o ni bude rvát v organizaci loňského suveréna základní části z Tampy.

Nový fanshop

Po skončení nováčkovské smlouvy se Mašín jako chráněný volný hráč dohodl s Lightning na nové roční dvoucestné smlouvě. Oficiálním webovým stránkám Tampy Bay to potvrdil generální manažer mužstva Julien BriseBois.

Třiadvacetiletého rodáka ze středočeského města Městec Králové si Tampa zamluvila na draftu už v roce 2014, tehdy jako svou druhou volbu z celkového 35. místa.

Od té doby ale kapitán české stříbrné osmnáctky z mistrovství světa v roce 2014 na premiéru v nejvyšší soutěži čeká. Za sebou už však má tři kompletní ročníky v AHL za záložní tým Tampy v Syracuse.

V základní části minulého ročníku odehrál 69 zápasů, v nichž si připsal 12 bodů (2+10). Další čtyři duely (avšak bez bodového zápasu) přidal v play off. Víc o sobě dal vědět v sezoně předchozí, kdy v 72 utkáních základní části zaznamenal 24 bodů (9+15), což z něj dělalo druhého nejproduktivnějšího zadáka týmu.

Než se bývalý mládežnický reprezentant přesunul do Syracuse, odehrál dvě sezony v juniorské OHL za mužstvo Peterborough Petes, předtím roky působil v mládežnických týmech pražské Slavie. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz