Masarykova univerzita v Brně otevírá studium trenérství ledního hokeje

Mladí sportovci, kteří chtějí zůstat u hokeje a zároveň jít na vysokou školu, teď mají hodně zajímavou možnost: Na Masarykově univerzitě v Brně mohou získat trenérskou „B“ licenci v rámci nového bakalářského studijního programu.

HokejkaTV

Studijní program se specializací na trenérství ledního hokeje dosud nabízela jen Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, nyní přibývá v České republice druhé místo. Novou možnost připravila Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, a to ve spolupráci s Českým hokejem.

„Jedná se o rozšíření portfolia fakulty, která už dříve měla všeobecný obor trenérství. Lední hokej tam ale dosud nebyl. Je to velká aktivita děkana fakulty, pana Martina Zvonaře,“ zmiňuje garant projektu Oldřich Kališ.

Vedle všeobecné části a předmětů, jako jsou teorie sportovního tréninku, anatomie, fyziologie nebo psychologie čeká studenty podrobná výuka metodiky ledního hokeje. „Ať už jde o bruslení, herní činnosti jednotlivce, herní kombinace nebo týmovou organizaci. Vědomosti, které získají na učebnách, potom budou v rámci praxe aplikovat a zdokonalovat v klubech,“ říká Kališ.

Vrcholem bude nejen zisk bakalářského titulu, ale také trenérské „B“ licence, tedy oprávnění druhého nejvyššího stupně. Studium by určitě mohlo oslovit řadu mladých sportovců.

„Často chtějí studovat vysokou školu, přitom mají hokej rádi a chtějí se mu dál věnovat. Myslím, že by o to mohl být mezi maturanty zájem. Po ukončení bakalářského studia mohou dále pokračovat na další magisterské obory, které fakulta nabízí,“ vysvětluje Kališ.

„Český hokej si od toho slibuje, že pomůže vychovat novou generaci vzdělaných, erudovaných trenérů,“ dodává garant projektu.

Více informací a možnost přihlášení najdete na https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/. Uzavírka přihlášek je 28. února 2019.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz