Martynek a teď i Mikulík! Frýdek-Místek přivábil další útočnou posilu

Foto: hc-slavia.cz

Milan Mikulík se vrátil do rodného regionu a posílil prvoligový Frýdek-Místek. Šestatřicetiletý útočník je druhou zvučnou posilou třinecké farmy – před ním se s Rysy dohodl neméně zkušený Rostislav Martynek.

Plekanec Chance liga

Milan Mikulík, to je ve WSM Lize velmi známá tvář. Vždyť druhou nejvyšší soutěž vyhrál hned pětkrát: povedlo se mu to s Mladou Boleslaví i s Ústím nad Labem. Naposledy v ní – a to v letech 2015 až 2016 – hájil barvy Slavie.

Poté, co sešívaní v říjnu loňského roku přehodnotili ambice a začali šetřit, zamířil do Karlových Varů. V 56 extraligových zápasech dal deset branek a přidal sedmnáct asistencí, sestupu Energie ovšem nezabránil.

Po pádu do WSM Ligy se karlovarské vedení s Mikulíkem rozloučilo. Ostravský rodák si nakonec našel nové angažmá ve Frýdku-Místku, kde bude společně s navrátilcem z Litvínova Rostislavem Martynkem pomáhat s výchovou talentů pro Oceláře. 

Jak jsme už informovali, do přípravy s Frýdkem-Místkem se nově zapojili také třinečtí mládežníci: obránci David Janiczek s Ondřejem Hrachovským a útočníci Adam Flok a Michal Kvasnica. Na zkoušku z Opavy navíc dorazil Tomáš Rousek.

V klubu naopak skončili brankář Juraj Šimboch (Přerov), obránci Jakub Kania, Miloslav Jáchym (Č. Budějovice), Miha Štebih a útočníci Lukáš Jašek (Liberec), Antonín Pechanec (Olomouc) a Adam Rufer s Tadeášem Jarošem.

Frýdecko-místecký kádr prozatím opouštějí také Jakub Matyáš, Marian Adámek, Michal Roman, David Cienciala, Michal Kovařčík, Miloš Roman, Ondřej Kovařčík a Marek Růžička – všichni se připravují s partnerským Třincem a zabojují o místo na jeho soupisce.

Aktuální kádr HC Frýdek-Místek

Brankáři: Lukáš Daneček, Jan Hlaváč.

Obránci: Jan Zahradníček, Jan Bartko, René Piegl, David Janiczek, Ondřej Hrachovský, David Stránský.

Útočníci: Rostislav Martynek, Milan Mikulík, Vít Christov, Tomáš Franek, David Klimša, Jan Sonnek, Tomáš Rousek, Michal Kvasnica, Adam Flok.

Foto: Jiří Zaňát, hokej-zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz