Martinec si vybral asistenty, hradecký útok posílí slovenský střelec Paulovič

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

23. května 2018, 12:02

Adam Bagar

V Hradci Králové už mají jasno o trenérském týmu pro příští extraligovou sezonu 2018-19. Nový lodivod Tomáš Martinec, který převzal žezlo po Václavu Sýkorovi, si k sobě vybral dva asistenty. Aleše Krátošku a Petra Svobodu! Oba nové členy trenérského štábu prvního celku už odsouhlasilo také představenstvo klubu. Mountfield o tom informuje v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Aleš Krátoška působí v hradeckém klubu už pátým rokem, s Tomášem Martincem se dobře zná, oba dlouhodobě spolupracují u hradeckého mládeže, v níž bude působit i nadále. Kouč, který vytáhl hradecké juniory do nejvyšší soutěže, zůstává šéfem tamní Akademie ČSLH.

"Vzhledem k naší nové koncepci víc zabudovávat mladé hráče do A-týmu je tento krok logický. Tomáš Martinec má navíc k Aleši Krátoškovi naprostou důvěru, což je v případě této spolupráce naprosto zásadní," prozrazuje generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Svoboda bude mít v klubu na starost i rozvoj defenzivních hráčů

Ani Petr Svoboda, jenž se na východ Čech přesouvá z Jihlavy, nebude působit pouze u prvního mužstva. Bývalý trenér mládežnických reprezentací bude zároveň i novým klubovým trenérem obránců, bude tak mít na starost rozvoj všech defenzivních hráčů v tamní organizaci.

"Petr Svoboda je mladý trenér, který úspěšně působil u mládeže v Jihlavě a u mládežnických reprezentací. I v tomto případě jsme dali zelenou návrhu Tomáše Martince," líčí Kmoníček s tím, že oba asistenti se už zapojili do přípravy. "Věřím, že půjde o úspěšnou spolupráci."

Paulovič v uplynulé sezoně zazářil 63 body, upsal se na dva roky

Východočeši hlásí i změny v hráčském kádru, novou posilou do útoku se stal slovenský střelec Matej Paulovič. Ten uplynulou sezonu strávil v Nitře a zazářil parádními 63 body v 61 zápasech. Zkušenosti předtím sbíral také ve Švédsku, v zámoří nebo v dresu národního týmu.

"Vzhledem k tomu, že nám odešli produktivní hráči, jsme chtěli do týmu přivést produktivní mládí. Matej by měl tuto roli plnit, jelikož byl produktivní ve všech předešlých působištích," těší Aleše Kmoníčka. Paulovič se v Hradci Králové upsal na dvě sezony s následnou opcí.

V Hradci chtějí přivést jednoho hotového útočníka, ideálně centra

Vedení klubu se ohlíží po dalších hráčích do ofenzivy. "Chtěli bychom určitě přivést jednoho hotového útočníka, ideálně centra. Dalšího pak případně před startem sezony, záležet ale bude na našich finančních možnostech," přiznává člen představenstva hradeckého klubu.

Ve hře je stále také setrvání útočníků Andrise Džerinše a Radka Smoleňáka, kterým po sezoně skončila smlouva a zatím jsou stále bez angažmá. Aleš Kmoníček přiznává, že je s nimi nadále v kontaktu. Po odchodu Patrika Rybára do zámoří navíc musí řešit i brankářský post.

Hradec je bez jedničky. Rybár jde do NHL, upsal se Detroitu »

"Intenzivně na tom pracujeme, hledáme dobrého gólmana. Aktuálně jednáme se dvěma brankáři a oba vědí, že Jarda Pavelka dostane víc prostoru než loni. Jsou s tím srozumění, i když jsou to známější jména," prozrazuje na závěr generální manažer Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz