Manažer Olomouce o kádru i sezoně: To nepamatuji. Přijdou posily?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Snad už takový rok nikdy nezažiju…“ povídá generální manažer Hanáků Erik Fürst. Kohouti se museli v roce 2020 vypořádat s odchodem některých zkušených hráčů, velkou marodkou, absenci diváků a ekonomickými ztrátami jako každý jiný tým.

Aplikace Tipsport extraligy

„Byl to rok špatný, a to po všech stránkách. Nejtěžší, nejhorší, nejsmutnější,“ vykládá Erik Fürst pro klubové stránky.

V manažerské pozici takový rok nikdy nezažil. „Hlavně z tohoto důvodu je tahle sezona těžká, škaredá, se spoustou zranění a problémů jak ekonomických, tak i sportovních. Rok, jako byl ten uplynulý, opravdu nepamatuji a doufám, že takový už ani nikdy nezažiji,“ věří Fürst.

„Nejtěžší, nejhorší, nejsmutnější."

Vše začalo už v březnu, kdy měli Hanáci rozehrané předkolo play off se Zlínem.

„Nedohráli jsme play off, ve kterém jsem týmu hodně, opravdu hodně věřil,“ vrací se do března. „Myslím si doteď, že bychom došli opravdu daleko, protože v týmu panovala velmi dobrá, bojovná nálada a hráči předváděli výborné výkony,“ tvrdí dlouholetý generální manažer Olomouce.

Po minulé sezoně navíc odešli zkušení hráči. Kohouti omladili. „Jistě, odešli zkušení hráči. František Skladaný, Honza Jaroměřský, Zbyněk Irgl a několik jeho kanadských bodů, Pavel Musil a skvělá chemie z útočné lajny Musil – Nahodil – Klimek…“ vzpomíná na útočné trio, kterému se loni nesmírně dařilo. V základní části dohromady nasbírali 89 kanadských bodů.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Největším oslabením mužstva byl ale Covid a jen těžko představitelné množství zranění,“ zdůrazňuje. „V jednu dobu jsme měli na marodce deset hráčů.“

Marodka Olomouce se postupně vyprazdňuje. Nedávno měl nastoupit už Petr Strapáč. A proti Spartě i Lukáš Klimek. Ale…

„Když už to vypadá, že naskočí zpět do hry, vyjdou jim pozitivně testy na Covid. To je případ Petra Strapáče, který už měl zabalenou výstroj do Litvínova, a nakonec musel zůstat doma, a nově také Lukáše Klimka,“ posteskl si olomoucký šéf.

„Strapáč? Už měl zabalenou výstroj do Litvínova, a nakonec musel zůstat doma..."

Nicméně proti Spartě už nastoupil po více jak třech měsících Tobiáš Handl.

Chystají Kohouti nějaké změny v kádru? „Momentálně nejsou žádné změny aktuální, nicméně trh s hráči samozřejmě sledujeme,“ vysvětluje. „Nicméně jsem přesvědčený o tom, že našimi největšími posilami budou navrátilci z marodky,“ dodává.

Olomoučané se v průběhu této sezony pohybují v nižších patrech tabulky. Začátek sezony nebyl podle jejich představ, v jednom období Mora dokonce padla šestkrát po sobě. Ovšem v poslední době se výkony týmu z Hané zlepšují. A také výsledky.

„Z mého pohledu to pochopitelně mohlo být výrazně lepší, je to dáno ale samozřejmě i tím, jak celá sezona probíhá,“ ohlíží se za proběhlou sezonou Erik Fürst.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Výsledky podle něj mohla ovlivnit absence tréninků, když některé týmy mohly trénovat v zahraničí. „Zdárným příkladem je Třinec. Ten sice samozřejmě má skvělý kádr, ale jsem přesvědčený o tom, že nebýt tréninku v zahraničí během přerušení soutěže, tak by na sérii dvaceti neprohraných utkání v základní hrací době nedosáhl,“ myslí si generální manažer Olomouce.

Dalším problémem je podle něj i absence diváků na zápasech. „Domácí prostředí v současné době není výhodou,“ říká zástupce klubu, který spíš více boduje venku než doma.

„Zasáhlo nás to. Musím ale poděkovat všem partnerům, kteří s námi i v této zlé době zůstali – a je jich drtivá většina."

V letošní sezoně počítají velké ztráty všechny sportovní kluby. Jak se krize promítla v Olomouci? „Zasáhlo nás to. Musím ale poděkovat všem partnerům, kteří s námi i v této zlé době zůstali – a je jich drtivá většina,“ chválí si. Někteří partneři i navýšili podporu klubu. „Smekám. Je to od nich úžasné gesto v době, kdy nám vypadla výrazná část příjmů ze vstupného,“ děkuje jim.

Už dlouho se i řeší dotace pro profesionální kluby. Právě ty by klubům měly finančně pomoci. „Do dnešního dne nám nepřišla jediná koruna,“ prozrazuje Fürst, který následně ujistil permanentkáře Hanáků, že o práva na zápasy nepřijdou.

Jaké je jeho přání do roku 2021? „Hlavně ať se všechno vrátí do normálu. Aby diváci mohli být na tribunách, aby nás přestaly stíhat tyto problémy, protože nepatříme mezi klubové giganty. Jsme spíš malý, skromný klub, a tím spíš nás tato situace zasahuje,“ zakončuje povídání pro hc-olomouc.cz.

Ještě před odpoledním utkáním proti HC Sparta Praha si můžete přečíst obsáhlý rozhovor s Erikem Fürstem. „Jsme spíš...

Zveřejnil(a) HC Olomouc dne Čtvrtek 7. ledna 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz