Máme takový svůj malý nároďák, hlásí Hrubec. Oceláři píší historii

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Třinečtí Oceláři ve švédském Gävle pohodlně uhájili dvougólový náskok z domácího prostředí. Po dalším parádním představení a výhře 5:3 slavili postup do semifinále Ligy mistrů! „Každým zápasem a postupem se píšou nové dějiny klubu. Věřím, že budeme úspěšně pokračovat," přeje si brankář Šimon Hrubec.

Plekanec Chance liga

Trošku si sice pokazil skvostné statistiky, ale po závěrečné siréně zářil radostí. "Ten postup to napravil," usmívá se třinecký gólman. "Já si myslím, že proti takovým soupeřům se nedá stále chytat na čisté konto, hodněkrát jsme měli štěstí. I tentokrát tam bylo pár tyček. My však hráli tak, aby se to štěstí přiklonilo na naši stranu," libuje si Šimon Hrubec.

"Máme v týmu jednoho Švéďáka, který nám řekne, co na ty jeho bráchy hrát."

Po zápase mu možná ještě zvonilo v uších. "Co říkáš?" směje se. "Tyčky byly asi tři, nemůžeme počítat tyčku ze strany. Ale to k tomu patří, my si to štěstí zasloužili. Měli jsme pohyb, byl tam drajv do brány. Šla cítit chuť i touha postoupit," pokyvuje po triumfu 5:3 nad Brynäs. Oceláři se stali katem švédských výběrů, letos s nimi mají zápasovou bilanci 5:1.

Z pomyslných osmnácti bodů brali šestnáct, nejdřív v základní skupině dovolili HV71 jedinou branku ze hry, pak v osmifinále vystavili stopku Malmö a teď i Brynäs. "Nevím, čím to je. Možná proto, že jdeme do zápasů jako papírový outsider, a můžeme tak hrát uvolněněji. Už i Gretzky psal, že je lepší do utkání jít jako outsider," prozrazuje opora Ocelářů.

"A nebo tím, že máme v týmu jednoho Švéďáka (Martina Adamského, pozn. red.), který nám řekne, co na ty jeho bráchy hrát," směje se Hrubec, který si postupu mezi kvarteto nejlepších moc cení. "Je to obrovská prestiž. A každý další zápas bude ta prestiž větší a větší. Třeba se to jednou vyrovná fotbalové Lize mistrů, která je fenoménem," přeje si.

Na Ocelářích je od začátku vidět, že jim na úspěchu v této soutěži hodně záleží. "Nevím, jestli soupeři staví to nejlepší, co mají k dispozici. Ale my to bereme opravdu prestižně, vždyť také reprezentujeme celý český hokej. My tady máme takový svůj malý nároďák, všichni to takhle berou," líčí Hrubec, který chválí třinecké fanoušky. "Zase byli úžasní!"

Tři české kluby ve čtvrtfinále? Vypovídá to o kvalitě naší extraligy

Ve čtvrtfinále se představily hned tři české týmy a kromě Ocelářů slavil postup do semifinále také Liberec. "Vypovídá to o kvalitě české extraligy, za to jsem hodně rád," pokyvuje Hrubec. Mohlo být ještě lépe, Kometa však domácí odvetu s Jyväskylä ztratila hned v úvodním dějství. Liga mistrů tak souboj českých gigantů nenabídne, Třinec jde na Finy.

"Já jsem cestovatel, takže jsem rád, že se pojedeme někam podívat. Každé město má něco svého. Času moc není, ale třeba po večeři se zajdeme někam podívat. V Gävle už to dýchalo Vánocemi," popisuje Hrubec. Bude nějaká oslava? "Bude volno, užiju si ho s ženou. Uděláme si krátkou dovolenou po Česku. Takže žádná divočina," říká na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz