Máme super tým, hlásí Simon. Svůj gól vůbec neviděl

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Dáte gól na mistrovství světa, ale ani o tom nevíte. Přesně tohle prožil Dominik Simon v zápase se Švýcarskem.

HokejkaTV

Simon dostal v 21. minutě přihrávku mezi kruhy, pak ho ale smetl soupeř a český útočník spadl na led. Nevadilo to – puk se i tak, byť se spoustou štěstí, dostal do brány.

Rozhodčí původně rozpažili kvůli domnělému faulu na brankáře Reta Berru, Miloš Říha si však vzal trenérskou výzvu a po prohlédnutí videa už sudí trefu uznali.

Bylo to 2:1.

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

„Já jsem ani nevěděl, že je to gól. Já myslel, že jsem ho akorát srazil," přiznal Simon. „Kluci ale říkali, že puk do brány skočil ještě předtím, než jsem narazil do gólmana. Frajer od nich mě tam trefil, já ležel na zemi a pak už nic neviděl. Já jen čekal, co řekne rozhodčí. Ani na kostce to neukazovali."

Simon tedy k trenérům s radou, zda si vzít výzvu, nepřispěchal. „Na ledě jsme tam měli další čtyři kluky. Dva hned říkali, že to byl gól. Takže myslím, že bylo každému docela jasné, že si tu výzvu vezmeme," popisuje Simon.

První centr českého týmu přidal ke šťastnému gólu ještě dvě asistence. „Vždy se zadaří nějaké jiné lajně. Už v několika zápasech jsme ukázali, že se stmelíme a zvládneme si pomoct navzájem. Jak my v lajně, tak celý tým. Teď v tom jenom pokračovat..."

Tři body bral v úterý odpoledne do statistik nejen Simon, ale hlavně celý tým! „Je to moc důležité vítězství. Je suprové, že jsme vyhráli před vyřazovací částí," těší ho povedená tečka za základní skupinou.

A dodává, že to byla skvělá prověrka před čtvrtfinále. „Jsme rádi, že jsme měli Švýcary teď na konec. Mají tam spoustu výborných hráčů, dobře bruslili a hráli hodně fyzicky. Takhle asi bude vypadat i čtvrtfinále."

Hlavně ve třetí třetině byli Švýcaři lepší. Svědčí o tom poměr střel 15:4. „Možná jsme se zbytečně zatáhli. Ale byl to náročný zápas, nahoru dolů... Oni hráli výborně. Už neměli co ztratit a šli vším do útoku," říká.

O důležitosti utkání svědčilo několik potyček mezi soupeři. „Je to emotivní sport. Jsou tam momenty, kdy se úplně nezvládnete ukočírovat. Snažili jsme se to ale krotit, tolik se s nimi nehádat a neprat se," vypráví.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Český tým zakončil základní skupinu s bilancí šesti výher ze sedmi zápasů. Nestačil pouze na Rusko. „Máme super tým a věříme si navzájem. Kolikrát na turnaji jsme už ukázali, že jsme se stmelili a dostali se z nepříznivého stavu," hlásí Simon.

To nejdůležitější ovšem teprve přijde – ve čtvrtek je na programu čtvrtfinále. S kým, to se ještě neví. Pravděpodobně se však jeví varianta s Německem. „Je těžké říct, koho si vybrat. Kdo ví, jak to dopadne. My se musíme připravit na sebe," uzavřel útočník Pittsburghu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz