Máme neklid na hokejkách, mrzí Pláňka. Skalický chce pro Boleslav špinavé góly

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po 31 vteřinách šli do vedení, jenže bleskový gól Michala Vondrky byl v podstatě jediným pozitivním bodem, který si hokejisté Mladé Boleslavi mohli připsat k dobru. Druhou bitvu s Libercem totiž znovu nezvládli, padli 2:6 a v sérii jsou zatím na slepé koleji.

HokejkaTV

„Přiznám se, že mě vůbec nenapadá, co bych měl k utkání říci. Je tam obrovský rozdíl, jsme ve všem horší. Zkusíme se trošku víc připravit, abychom domácí zápasy odehráli lépe," konstatuje hlavní trenér Miloslav Hořava.

Soupeření s Bílými Tygry je pro Bruslaře zklamáním. Pod Ještědem se jim historicky vůbec nedaří, zvítězili tam naposledy v listopadu 2010. Ještě víc k vzteku byl ovšem způsob hry. Oba zápasy čtvrtfinále provázely chyby v boleslavské obraně, řada útočníků nestíhala v osobních soubojích. Chyběl důraz u mantinelu, moment překvapení. Bleskový útočný výpad.

Středočeši vydali mraky sil během předkola se Zlínem, v Liberci zaostávali. Kromě jiného to potvrzoval i počet jejich faulů. „Není dobré, abychom byli tolik vylučovaní. Liberec má nejlepší přesilovky v celé lize, na to si musíme dát pozor. Fauly nejsou nutné. Kdyby byly v čistých šancích, neřeknu. Ale šlo o nedovolené zákroky v útočných třetinách," upozorňuje Pavol Skalický.

Slovenský útočník se aktivně pouštěl do zápolení s libereckými beky, až na výjimky však celý tým Bruslařů v osobních střech zaostával. „Potřebujeme zlepšit fyzickou hru. Když jsme s nimi začali bruslit a dohrávat souboje, soupeř měl najednou problémy. Pak se s nimi dá hrát," dodává sobě i parťákům kuráž.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Klíčový rozdíl mezi soky je ovšem jinde – v práci na brankovišti. „Tohle play off rozhoduje," uvědomuje si Skalický. „My je tam pouštíme, oni nás ne. Musíme to zlepšit. Víme, že nebudou padat pěkné góly, je třeba jít za tím, abychom dávali ty špinavé." A co takhle emoce? Boleslav má moc hodné mužstvo. Když to nejde hokejově, hodilo by se soupeře zmáčknout. „Druhý zápas jsme začali dobře, prvních deset minut bylo slušných. Vedli jsme, jenže jakmile domácí vyrovnali, my jsme se lekli," hlásí bývalý hráč Slovanu Bratislava.

Hodně kritiky zaslouží obránci, resp. práce týmu v defenzivě. Trenéři Hořava, Rulík a Patera dbají na herní systém a patřičnou organizaci, leč utkání pod Ještědem jejich svěřencům vůbec nevyšla. Zadáci nestíhali, nepočínali si důsledně. „Soupeři byli ve všem lepší. My máme na čem pracovat, abychom vyhráli domácí zápasy a sérii zase vrátili do Liberce. Je vidět, že oni jsou zatím o krok rychlejší než my. A vyhrávají všechny souboje," uznává Martin Pláněk.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Zkušený bek odmítá, že by se na straně Bruslařů promítl přehnaný respekt. „V play off není nikdo vyložený favorit, všechno se tam nuluje. Jenomže nám zatím nevychází to, co chceme hrát. Máme neklid na hokejkách. Ale věřím, že se to zlepší," přeje si. Zásadní příčinu obou porážek vidí podobně jako Skalický: "Práce v brankovišti je bod, který musíme zvednout. Hráči Liberce v tom jsou nejlepší v lize. Je třeba, abychom do toho dali víc síly a byli důslednější."

Druhý duel se teoreticky mohl pro hosty vyvíjet lépe, kdyby podrželi vedení a Bílým Tygrům zabrnkali na nervy. Domácí nezahájili podle svých představ, nicméně brzy se oklepali, vyrovnali a potom už jeli zase tu svou. „Je to hlavně o nás becích, abychom jejich hráče pokrývali. Protože oni to umějí, puky se k nim odrážejí – a jsou z toho gólové situace. Na opačné straně tohle soupeř přesně dělá, hlídá si prostor u branky, Naše útočníky tam nepouštějí, proto sbírají kotouče a všechno mají," dodává Pláněk. Soupeři si dají dva dny volna, celkově třetí zápas série se na ledě Bruslařů hraje v neděli od 17 hodin.

Sestřih 2. čtvrtfinále Liberec – Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz