Máme motivaci udržet se v čele, hlásí Kudrna. Král zápasil se Sobotkou

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Zatímco Sparta se drží na čele tabulky, Kometa stále okupuje střed. Hokejovou klasiku během pátečního podvečera v Brně rozhodly přesilovky. Sparta ty brněnské skvěle hlídala a navíc stihla udeřit i v oslabení. Z jihu Moravy si nakonec odvezla vítězství 4:2. Jak duel hodnotili brněnský Filip Král a hostující Andrej Kudrna?

Aplikace Tipsport extraligy

Duely Komety se Spartou mají vždy pořádný náboj, což si uvědomovali i aktéři pátečního utkání. „Zápasy s Brnem jsou vždy vyhecované a těžké. Tím, že jsme hráli nedávno proti sobě, tak se týmy znají, a všechno je stále čerstvé. Jsme rádi za ubojované vítězství a určitě nám to pomůže do zbytku sezony,“ cenil si tří bodů forvard Sparty Andrej Kudrna.

Oba týmy se na ledě DRFG areny potkaly znovu po deseti dnech. „Bylo to vesměs stejné utkání. Věděli jsme, do čeho jdeme, ale nedokázali jsme se s tím vypořádat. Měli jsme tam hlavně hodně zbytečných vyloučení a bohužel to nedopadlo tak dobře jako minule,“ litoval obránce Komety Filip Král.

Spartě se v Brně skvěle podařilo eliminovat pověstné přesilovky domácích barev, dokonce v jedné z nich Pražané dali gól. „Už jsme si o to bohužel koledovali. Paradoxně i předtím, než jsme dostali gól, jeli dvakrát sami na branku a pokaždé jim to uteklo. Pak už to jen vyústilo v gól, ale naštěstí jsme hned odpověděli. Tohle se nám ale nemůže stávat, aby jel soupeř v oslabení třikrát sám na branku,“ zlobil se bek Brna.

Zmíněnou branku v oslabení dal právě Kudrna, který se po návratu z trestné lavice vydal rychle dopředu. „Snažíme se hrát v oslabení aktivně, takže když nám vyjde nějaký brejk, je to jedině plus. Hlavní je ale samozřejmě oslabení ubránit, ale někdy zkusíme i zakončit,“ říká. Celou akci vzal na konec na sebe. „Popravdě na mě spoluhráči ze střídačky křičeli, že jdeme dopředu ve dvou, ale já jsem vyhodnotil situaci tak, že jsem více vpředu, tak jsem se snažil zakončit. Jsem rád, že střela pod lapačku vyšla,“ dodává slovenský útočník.

Kometa byla po většinu zápasu v odlišné situaci než v minulém klání. Aktivitu však modrobílí předvedli až ve třetí třetině v závěrečné desetiminutovce, kdy dvakrát trefili tyč. „My jsme museli dotahovat, v předešlém zápase to bylo naopak. Co jsme předvedli v posledních deseti minutách, tak to je hokej, který bychom chtěli hrát. Jenže nemůžeme spoléhat na posledních deset minut, stejně musíme hrát i těch padesát předtím,“ nabádá Král.

Jednadvacetiletý odchovanec Komety se navíc v duelu dostal do křížku s Vladimírem Sobotkou. „On do mě najel po tom, co jsem nahrál, takže jsem trošku zvedl ruce, abych se bránil. Byl z toho asi rozhozený a měl s tím problém. Nicméně to byla normální potyčka jako v jiných zápasech, jen teda třeba se Spartou je jich víc. Nedělal bych z toho žádnou vědu,“ komentoval inkriminovaný moment.

Ani ten nakonec domácí nenakopl k vyrovnání, a tak si Sparta po delší době odvezla z pod Špilberku vítězství. „Věděli jsme v kabině o tom, že máme v Brně nějakou negativní sérii. Chtěli jsme ji zlomit a snad ta série bude teď pokračovat v náš prospěch,“ podotýká Andrej Kudrna. A jeho celek opět navýšil náskok na čele soutěže. „Je super být na prvním místě, máme motivaci se tam udržet co nejdéle a mít co nejlepší pozici do play off. Každý zápas uděláme všechno pro to, abychom se tam udrželi,“ uzavírá.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz