Malý klub v Táboře? Máme špičkové zázemí, říká tahoun Kundrát

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Tábora v posledním kole ELIOD Extraligy vynulovali Jihlavu a připsali si první čisté konto v sezoně. Přestože jsou v nejvyšší soutěži nováčkem, zatím podávají výkony, které je drží mimo sestupové pozice. Bodově táhne tým Martin Kundrát, jenž v bitvě proti Dukle skóroval ve dvojnásobném oslabení!

HokejkaSHOPvanoce

Utkání druhého kola ve skupině D bylo dlouho vyrovnané, nakonec vyznělo s čistým kontem pro Jakuba Korytara, který pochytal všech třicet střel soupeře. „Byl to jeden z povedenějších zápasů, do kterého jsme dali všechno. Byla to první nula v sezoně, což je dobrý pocit, protože jsme měli předtím sérii, kdy jsme nehráli nic moc a nedařilo se nám. Navíc jsme tak získali i první body v nadstavbě, za což jsme rádi,“ uvádí Martin Kundrát.

V závěrečném dějství se ale nula i s vítězství otřásala v základech, jelikož měla Jihlava nekončící přesilovku a Tábor hájil hubené vedení. „Ve třetí třetině jeden z našich hráčů za stavu 2:0 dostal trest na pět minut a do konce utkání. Nakonec z toho vzešla i dvouminutová přesilovka pět na tři pro Jihlavu. Tam jsme se báli, že by mohly nastat nějaké komplikace, protože by je gól nabudil. Pak by to mohlo dopadnout všelijak,“ uvědomuje si mladý útočník.

Nakonec se stal přesný opak, Martin Kundrát se ve dvojnásobném oslabení prosadil, a upravil tak na konečných 3:0. „Bylo to takovou náhodou. Náš bek vyhazoval puk ze třetiny, jejich hráč na modré to špatně zpracoval a puk mu přeskočil hokejku. Já jsem byl najetý, sebral jsem mu puk a jel jsem sám na bránu,“ popisuje střelec neobvyklé branky. „Byl to zatím můj nejkurióznější gól,“ culí se.

Tábor má po dvaceti kolech na kontě 24 bodů za pět výher, což by mu dnes zajistilo setrvání v extralize. Na Jihlavu, kterou porazil, ztrácí sedm bodů. „Některé zápasy nás mrzí, protože jsme je mohli vyhrát. I nulu jsme mohli mít dříve, ale bohužel jsme se vlastními individuálními chybami srazili,“ připouští Kundrát, jenž paradoxně považuje debakl v úvodním duelu sezony za ideální část scénáře.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„První zápas se nám hodně nepovedl, protože jsme byli všichni nervózní. Vrátili jsme se po roce v lize, kde jsme byli zvyklí vyhrávat a všechno šlo skoro samo. Hradec nás ale rychle naučil, že samo nic nepůjde. Možná bylo i dobře, že nás takhle vytrestal hned na začátku. Uvědomili jsme si, že to do zápasů budeme muset něco dávat,“ říká střelec.

V základní skupině Střed skončil tým z jihu Čech na předposlední pozici s náskokem třinácti bodů na Žďár nad Sázavou. Ve druhé části se pozice zatím nezměnily, jen náskok narostl na šestnáct bodů, které drží Tábor od sestupu. „Jediný a hlavní cíl je udržet extraligu i pro mladší kluky, kteří se na nás chodí koukat a fandí nám,“ velí Kundrát.

Velmi důležité utkání čeká družinu Tomáše Matušíka mezi svátky, kdy odjedou za Plameny. „Určitě budeme mít nějakou speciální přípravu, protože to je jediný soupeř, u kterého nám jde o to, aby nebodoval. A my ho chceme také obrat o body, takže příprava na něj bude určitě nějak více upravená,“ prozrazuje nejproduktivnější hráč týmu.

„Je to tady určitě jiné než ve velkých klubech, ale zázemí, které pro nás bylo vytvořené, je špičkové.“

Martin Kundrát ve dvaceti duelech nasbíral 22 kanadských bodů za sedmnáct gólů a pět asistencí, s čímž vládne týmové produktivitě. „Je to dobré, ale je to zásluha kluků z útoku i celého týmu, kteří mi góly připravují. Dát gól do prázdné branky nebo vystřelit, to už není nic tak těžkého,“ směje se a děkuje spoluhráčům.

Zatím je patnáctiletý útočník součástí malého klubu, ze kterého by se chtěl dostat v budoucnu do většího. „Je to tady určitě jiné než ve velkých klubech, ale zázemí, které pro nás bylo vytvořené, je špičkové. Trenéři a rodiče tomu dali všechno. Některé kluby, jako jsou Žďár nebo Havlíčkův Brod, takové zázemí nemají,“ podotýká.

„Někdy bych se chtěl někam podívat do většího klubu, ale teď jsem spokojený v Táboře, kde máme dobré zázemí. Později bych si chtěl zahrát extraligu, a hlavně nějak úspěšně vystudovat. Jsem teď v prváku na gymnáziu, které je hodně těžké. Ráno jedu do školy, pak na trénink, a to je celá náplň mého dne. Na základce jsme nic nedělali, takže přechod na střední školu, je velký skok,“ uzavírá Martin Kundrát.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz