Mallet pokračuje v TELH. Po odchodu z Komety míří do Vítkovic!

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Nedávno skončil v brněnské Kometě, Alexandre Mallet poté zvažoval další možnosti angažmá. V Česku i v jiných evropských soutěžích. Nakonec zůstává věrný Tipsport extralize, vlasatý bojovník totiž míří do Vítkovic. Klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaSHOPvanoce

Kádr hokejistů Vítkovic doznal během letní pauzy mnoha změn, vedení klubu avizovalo, že může dojít ještě k postupnému doplnění sestavy. Alexandre Mallet je toho důkazem, v jeho případě půjde už o třetí extraligové působiště. Sezonu 2016-17 začal v Pardubicích, později se stěhoval do Komety, s níž získal dva mistrovské tituly.

Za Kometu hrál kanadský bruslař ještě v minulé sezoně, která z jeho pohledu nebyla taková jako ty předchozí. I s play off sehrál 59 utkání, zaznamenal šest branek a stejný počet nahrávek. Později se hráč s vedením Brňanů dohodl na ukončení spolupráce, nyní našel novou práci v Ostravě.

„V průběhu přípravy došlo k tomu, že náš kádr opustil Rostislav Olesz, čímž nám v lajně, do které jsme s ním počítali, vznikl problém. Proto jsme následně hledali hráče, který je podobným typem. V momentě, kdy se objevila možnost Alexandra Malleta, o kterém jsme věděli, že končí v Kometě, zaměřili jsme se na něj," popisuje na klubovém webu generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Vítkovický klub musel doplnění sestavy realizovat s ohledem na finanční situaci. Jakub Petr hledal optimální typy hráčů, u nichž je v rozumném poměru jejich cena a výkon. „Kádr nebyl a není uzavřený, všechno ale musí zapadat do našich možností," doplňuje Petr.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Mallet původně předpokládal, že zůstane v Kometě. Jakmile se s brněnským týmem rozloučil, odletěl do Kanady. Teď je zase na cestě zpátky. Po dohodě s Vítkovicemi se už dnes očekává jeho přílet do Ostravy. Jak informuje web vítkovického klubu, po dořešení administrativy by kanadský útočník mohl za nový klub poprvé nastoupit ve čtvrtek na ledě Znojma.

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:

Miroslav Svoboda (Dornbirn, EBEL)
Dominik Lakatoš (Liberec)
David Kvasnička (Plzeň)
Martin Bodák (Kootenay, WHL)
Erik Němec (Znojmo, EBEL)
Nicolas Werbik (Zlín)
Roberts Bukarts (Sparta Praha)
Alexandre Mallet (Kometa Brno)

Odchody:

Patrik Bartošák (Třinec)
Jakub Lev (Kometa Brno)
Lukáš Kucsera (Kometa Brno)
Radoslav Tybor (Pardubice)
Josef Hrabal (neznámo)
Michal Poletín (Jihlava)
David Květoň (neznámo)
Jaroslav Mrázek (Prostějov)
Roman Szturc (Zlín)
Rostislav Olesz (neznámo)

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři: Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci: Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci: Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Erik Němec, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz