Malkin by zrušil zápas o bronz. My ani Češi jsme ho nepotřebovali, líčí

Foto: Alena Zapletalová

11. června 16:29

Adam Bagar

Během květnového MS na Slovensku hned několik hráčů kritizovalo systém turnaje s tím, že jej hraje až příliš týmů a utkání s papírově slabšími celky jim nic nedají. Teď se ozval také Jevgenij Malkin, který by pro změnu zrušil zápasy o bronz.

Nový fanshop

„Myslím si, že je nutné změnit formát světového šampionátu, protože utkání o třetí místo je zbytečné. Když prohrajete semifinále, nespíte kvůli tomu a jste naštvaní. Takový zápas jsme nepotřebovali my ani Češi,“ hlásí ruský útočník v rozhovoru pro server championat.ru.

„Myslím si, že je nutné změnit formát světového šampionátu, protože utkání o třetí místo je zbytečné. Když prohrajete semifinále, nespíte kvůli tomu a jste naštvaní.“

„Češi navíc hráli semifinále s Kanadou až večer, na hotel se vrátili pozdě v noci a hned další den odpoledne už s námi hráli zápas o bronz. I oni byli semifinálovou prohrou raněni a stejně jako my určitě chtěli hrát o zlato,“ dodává Malkin, kterému turnaj nevyšel dle představ.

Byl na nás velký tlak, všichni od nás čekali zlato

Rusové sice bitvu o bronz vyhráli 3:2 po nájezdech, ale očekávání měli vyšší. Cokoliv jiného než zlato berou jako neúspěch. Hvězdný mančaft kolem Kučerova, Ovečkina a dalších es chtěl zlomit pětileté čekání na nejcennější kov, ale proti byli v semifinále Finové.

Foto: iihf.com

„Byl na nás velký tlak, všichni od nás očekávali finále. Zlato. Dobře jsme věděli, že když máme takhle silnou sestavu, měli bychom turnaj vyhrát. Jenže po ostudné prohře 0:1 s Finy nemohli ani trenéři najít ta správná slova podpory,“ přiznává opora Pittsburghu Penguins.

„Dobře jsme věděli, že když máme takhle silnou sestavu, měli bychom turnaj vyhrát.“

„Jasně, že jsme proti Čechům chtěli vyhrát, ale ta porážka pro nás byla psychická rána,“ hlásí Malkin. Namotivovat se na souboj o bronz bylo pro Rusy těžké, v tomhle směru měli Češi navrch. Bronz, při sedmiletém čekání na placku, by měl pro Říhovu družinu cenu zlata.

Svým výkonem nás zachránil brankář Vasilevskij

Možná i proto měl národní tým navrch. Soupeře od třetí třetiny drtivě přehrával a na střely vyhrál 50:30, přesto padl. „Dělali jsme všechno možné, abychom získali aspoň bronz, jenže hráli jsme špatně a svým výkonem nás zachránil brankář Vasilevskij,“ uvědomuje si Malkin.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz