Malík ukázal novou masku: se vzpomínkou na Vašíčka i vlajkou USA

Foto: hcf-m.cz

V souvislosti s talentovaným brankářem Nickem Malíkem se v létě spekulovalo o možném odchodu za moře, nakonec ale zůstal v Česku. Ve Frýdku-Místku chytá ve výtečné formě, má tak velkou šanci na nominaci pro blížící se MS juniorů.

Nový fanshop

Protože většinu sezony stráví v Chance lize, nechal si nastříkat masku v klubových motivech Frýdku-Místku. Dominuje jí rys.

„Neřekl bych, že by ta helma byla něčím tak extrémně zajímavá. Je spíš taková jednoduchá," vypráví sedmnáctiletý gólman v rozhovoru pro hcf-m.cz. „Prostě po stranách mám vyobrazené rysy, kteří jsou ve znaku frýdecko-místeckého klubu. Nahoře mi helmu pokrývají písmena FM, jako název města. Jsou tam také znázorněny jakoby škrábance od ryse." 

Foto: hcf-m.cz

„Na bradu jsem si nechal dát své číslo, se kterým hraji mistrovské zápasy," pokračuje Malík v popisu nového designu své helmy.

Foto: hcf-m.cz

„Vzadu pak mám číslo 63, které nosíval Pepa Vašíček. To už tam mám asi pátým rokem," prozrazuje Malík na klubovém webu. „Pepa byl od mého táty velmi dobrý známý. Ta věc s tou nehodou tehdy zasáhla celou naší rodinu, i proto jsem se rozhodl, že tam jeho číslo budu mít."

„Nad číslem je česká a americká vlajka. Tu americkou tam mám proto, protože jsem se v zámoří narodil," říká pro hcf-m.cz syn dlouholetého obránce NHL Marka Malíka. „A tu českou kvůli tomu, že tady teď žiju a hraju. Uprostřed těch vlajek je ještě písmeno N, což znázorňuje mé jméno."

Foto: hcf-m.cz

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz