Malík na scénu! Brankářský talent debutuje v extralize

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Sedmnáctiletý gólman Nick Malík se dočkal velké šance. Dnes absolvuje premiéru v extralize, nastoupí do třinecké branky v domácím utkání proti Karlovým Varům!

HokejkaSHOPvanoce

Jeho debut mohl mít nesmírně zajímavou okolnost. Za Energii totiž chytá Jan Bednář, další velký talent české brankářské školy. Oba společně tvoří nejlepší gólmanské duo ročníku 2002.

Ačkoli však Vary uvedly do zápisu o utkání Bednáře jako jedničku, podle klubového twitteru začne v jejich brance Filip Novotný. Na prestižní duel dvou hvězdiček tak nejspíš nedojde, alespoň ne od úvodních minut.

Nick Malík už druhým rokem od přestupu z Vítkovic chytá za třineckou farmu ve Frýdku-Místku, kde se letos chlubí vynikající úspěšností 92,02 procenta a průměrem 2,65 inkasované branky. Na konci loňské sezony zároveň dovedl k mistrovskému titulu juniory Ocelářů – v play off atakoval famózní hranici úspěšnosti 96 procent.

Nedávno si poprvé zachytal i za reprezentační dvacítku a živí šanci na domácí mistrovství světa.

Po nedávném odchodu Patrika Bartošáka se připojil k A-týmu coby dvojka za Petrem Kváčou. Ten má sice velkou formu, trenér Václav Varaďa ale už dříve avizoval, že během nabitého programu současných týdnů dostane šanci i mladíček Malík.

Tak se stane právě dneska. Oceláři se mohou dostat před Spartu na první místo tabulky, ale nebezpečná Energie naposledy dala v Brně sedm branek.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz