Maleček zavřel klec a je ve finále YOG! O zlato si zahraje i Trnková

Štěpán Maleček | Foto: Facebook International Chablais Trophy

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) Dva čeští zástupci si na Olympijských hrách mládeže v Lausanne zahrají finále hokejových turnajů tři na tři – Štěpán Maleček a Zuzana Trnková!

Nový fanshop

Zvlášť karlovarský brankář Štěpán Maleček pokračuje pod pěti kruhy ve skvělých výkonech. Za svou polovinu utkání, kterou strávil v brance zeleného týmu v semifinále proti černému mužstvu, totiž neinkasoval ani jeden gól! Černí i díky Dominiku Pavlatovi v první třetině vedli 2:0, ale v té poslední zápas úplně ztratili a prohráli 3:7.

Chvíli to vypadalo, že finále by mohlo být opět „české“, neboť hnědý celek Matyáše Šapovaliva vedl nad červeným 4:2. Ještě zkraje třetí části Šapovaliv vyrovnával na 7:7, koncovku pro sebe ovšem dvěma góly rozhodli červení a právě jejich útokům bude Maleček čelit v boji o zlato.

V dívčím turnaji se vyplnilo přání třebíčské útočnici Zuzaně Trnkové, která svému žlutému týmu vysnila finále proti černým. Hokejistky ve žlutých dresech suverénně kontrolovaly duel proti modrým a i když v závěru dopustily menší drama, zvítězily 7:5.

Podobně si bohužel nevedl hnědý tým s Barborou Bartákovou. Ten měl v první třetině dokonce tříbrankový náskok, ale potom zkolaboval, prohrál 7:11 a pustil černý celek do finále. Bartáková si tak stejně jako Šapovaliv a Pavlata zahraje o bronzovou náplast.

Závěrečná utkání hokejových turnajů tři na tři jsou v Lausanne na programu ve středu.

Matyáš Šapovaliv

Matyáš Šapovaliv | Foto: OIS / Chloe Knott

Výsledky semifinále YOG

Chlapci:
Zelení (Maleček) – Černí (Pavlata) 7:3 (0:2, 2:0, 5:1)
Hnědí (Šapovaliv) – Červení 7:9 (4:4, 2:3, 1:2)

Dívky:
Černí – Hnědí (Bartáková) 11:7 (3:5, 6:1, 2:1)
Modří – Žlutí (Z. Trnková) 5:7 (0:2, 2:3, 3:2)

Program finálového dne

Středa 15. ledna:
12:00 zápas chlapců o 3. místo Hnědí (Šapovaliv) – Černí (Pavlata)
12:00 zápas dívek o 3. místo Modří – Hnědí (Bartáková)
13:30 finále chlapců Zelení (Maleček) – Červení
13:30 finále dívek Černí – Žlutí (Z. Trnková)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz