Maďaři si poprvé zahrají hokejovou Ligu mistrů

Foto: Soós Attila, Facebook Hydro Fehérvár AV19

Fehérvár AV19 se jako první maďarský tým v historii kvalifikoval do Ligy mistrů. Účastník mezinárodní ICE Hockey League skončil třetí po základní části a díky souhře výsledků v play off má už teď zajištěnou účast v CHL.

Fehérvár k jistotě postupu do CHL potřeboval, aby Salcburk v semifinále play off vyřadil Vídeň, což se stalo a to dokonce nejrychlejším možným způsobem – poměrem 4:0 na zápasy.

„Kvalifikovat se do Ligy mistrů je úžasné," raduje se v rozhovoru pro web championshockeyleague.com generální manažer Viktor Szélig. „Nemyslel jsem si, že bychom měli šanci si ji zahrát, tedy alespoň ne tak brzy. Jsem za to moc šťastný."

Fehérvár má do budoucna smělé plány: ostatně za dva roky má otevřít novou arénu. Historický úspěch ale přichází už teď, ještě na starém stadionu.

„Snili jsme o tom zahrát si v CHL. Mysleli jsme si, že někdy v budoucnu se to možná povede, přišlo to ale rychleji, než kdokoliv z nás čekal," přiznává Szélig.

„Mysleli jsme si, že někdy v budoucnu se to možná povede, přišlo to ale rychleji, než kdokoliv z nás čekal."

Z mezinárodní ICE Hockey League se do příštího ročníku Ligy mistrů kvalifikovaly ještě Salcburk a Villach. „Pro Maďarsko je to velká věc. Doufám, že naše účast spojí maďarské fanoušky," věří Szélig. „Během léta chceme udělat velkou marketingovou kampaň, aby na zápasy Ligy mistrů nedorazili jenom naši fanoušci, ale všichni hokejoví příznivci z celé země."

Ještě před samotnou účastí v CHL má ale Fehérvár na dosah jiný obrovský úspěch.

Aktuálně totiž v semifinále ICE Hockey League vede 3:1 na zápasy nad Villachem. Maďarský klub je tak jednu výhru od postupu do finále, kde už na svého vyzyvatele čeká bohatý Salcburk.

Dosud největším úspěchem klubu ze Székesfehérváru byla účast ve čtvrtfinále rakouské ligy. Teď je ale tým, který je z větší části tvořený maďarskými hráči, nadosah velkého finále.

Fehérvár se opírá především o brankáře Rasmuse Tirronena, týmovou produktivitu potom táhnou Slovinec Anže Kuralt a naturalizovaný Ital Alex Petan. V play off se k nim přidal i kapitán János Hári. Žádný český nebo slovenský hokejista v klubu nepůsobí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz