MacLeodová o MS 18 i „svém“ Wisconsinu. Co jí vykouzlilo úsměv?

Foto: Micheline Veluvolu / HHOF-IIHF Images

(MIDDLETON, od našeho zpravodaje) Jméno Carly MacLeodové se český hokej stále ještě teprve učí. Poté, co byla v dubnu jmenována hlavní trenérkou ženské hokejové reprezentace, má za sebou první pracovní štaci v českých barvách. Na MS dívek do 18 let byla k ruce Dušanu Andrašovskému.

Zkušenost to pro ni byla užitečná. „Jsem vděčná, že jsem tu s holkami mohla být. Poznala jsem lidi, se kterými budu spolupracovat i v A-týmu. Mám z toho dobrý pocit,“ svěřuje se dvojnásobná olympijská vítězka.

Šampionát se navíc odehrával na místě, kde se MacLeodová sama hokejově rozvíjela. „Vrátit se do Wisconsinu pro mě bylo speciální, hrála jsem tu čtyři roky na univerzitě,“ vzpomíná.

„Prolínání mého českého světa s tím starým wisconsinským mi tady na turnaji vykouzlilo úsměv na tváři.“

To, že je ve Wisconsinu respektovanou osobou, dokládají i snímky na zdi madisonské haly z dob její největší hokejové slávy. MacLeodová se tím řadí do společnosti hvězd, jakými jsou například Brian Rafalski, Chris Chelios, Dany Heatley nebo Joe Pavelski.

„Prolínání mého českého světa s tím starým wisconsinským mi tady na turnaji vykouzlilo úsměv na tváři,“ líčí kanadská trenérka, jež na MS potkala řadu známých obličejů: „Shledala jsem se po letech se spoluhráčkami a trenéry z mojí éry, spousta z nich je u týmu dodnes.“

Svých kontaktů se nebála využít a během jednoho z volných dní zařídila pro tým exkluzivní exkurzi do zázemí wisconsinské univerzity.

„Holky poznaly, co by mohly zažít, kdyby se na nějakou takovou univerzitu dostaly. Nádherné podmínky. Viděli jsme i Carlu, jak je všude na zdech vylepená jako velká hvězda,“ rozplývá se nad výletem na univerzitu hlavní kouč Dušan Andrašovský.

A co turnaj samotný? MacLeodová má jasno: „Je to dobrá zkušenost. Naše vystoupení ve čtvrtfinále bylo silné, ale v klíčových okamžicích se nám nepodařilo skórovat,“ vrací se ke klíčovému utkání se Švédskem. „Pro holky je to příležitost pochopit, jak důležité takové momenty jsou.“

Tým podle ní ukázal slušný potenciál. „Máme spoustu talentovaných holek, které se tu ukázaly ve velmi dobrém světle,“ těší ji.

Brzy by se tak mohlo stát, že se některé z členek reprezentační osmnáctky objeví i v A-týmu přímo pod jejím vedením. „Budeme se o tom bavit. Musím ale ještě holky o něco lépe poznat, abych věděla, jak velký potenciál v nich doopravdy dřímá,“ nastiňuje MacLeodová.

„Dostaly takový menší domácí úkol popsat samy sebe jako hokejistku. Tím vlastně ony učily nás o nich samotných.“

Ta už coby hlavní trenérka netrpělivě vyhlíží první kemp u dospělé reprezentace. S týmem je v neustálém kontaktu: „Měla jsem s hráčkami několik hovorů – ve větších i menších skupinách a potom i individuálně.“

„Dostaly takový menší domácí úkol popsat samy sebe jako hokejistku. Tím vlastně ony učily nás o nich samotných,“ popisuje MacLeodová. Už brzy přivítá své svěřenkyně přímo na ledě!

Foto: Micheline Veluvolu / HHOF-IIHF Images

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz