Mačkali jsme je, ale nic z toho, smutní Mozík. Za každou cenu velí urvat bronz

Foto: Jan Špilar

23. února 17:49

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Dva góly v rozmezí 27 sekund a bylo po zápase. Čeští hokejisté v olympijském semifinále podlehli Rusům, kterým nedokázali vstřelit jedinou branku a sen o zlaté medaili se ztratil. Jedna výzva je pryč, ale před národním týmem leží jiná. V sobotním utkání totiž bude bojovat s Kanadou o bronz. „Každý z nás tady přijel pro placku a uděláme všechno pro to, abychom ji přivezli,“ slibuje obránce Vojtěch Mozík.

Plekanec Chance liga

„Jsme zklamaní. Strašně moc jsme chtěli jít do finále. Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. Rusákům jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Řekl bych, že jsme je i přehrávali, což se moc často nestává, ale bez gólů se nedá vyhrát,“ uvědomuje si Mozík.

Ten se svými parťáky z obrany neměl tolik práce, kolik se asi čekalo. Rusové se po dvou slepených brankách trochu stáhli. „Jejich druhá vlna je vždycky nebezpečná. Bylo to těžké, ale připravovali jsme se na to. Chtěli jsme dobře bránit ve středním pásmu. Pár brejků měli, ale nebylo jich až zase tak moc,“ soudí.

„Hlavně jsme nechtěli dostat rychlý gól, protože když Rusáci dají jednu, dvě branky, jsou pak na koni. Byli jsme dobře připraveni,“ dodává obránce Viťazu Podolsk.

Zejména ve druhé dvacetiminutovce často visel gól českého týmu na vlásku. V početní výhodě třikrát pálil Růžička, leč vždy neúspěšně. „Kolikrát jsme jim dobře zavařili. Házeli jsme to tam křížem. Možná se to lámalo v té přesilovce. Kdybychom dali kontaktní gól, zápas by asi vypadal jinak. Je to velká škoda,“ mrzí pětadvacetiletého borce.

Češi se hnali do koncovky, jenže v celém zápase nedokázali ani jednou dotlačit puk do branky. „Dvě minuty je meleme, ale nespadlo to tam. Ve třetí třetině jsme je taky mačkali, jenže nic z toho. Chybělo nám trochu štěstí, aby se k nám něco odrazilo a něco tam spadlo,“ pokračuje Mozík.

Foto: iihf.com

České šance ničil hlavně jeden muž – ruský gólman Vasilij Košečkin, jenž zpacifikoval všech 31 střel Jandačovy party. „Trefovali jsme ho a vyčapal to. Šancí jsme si vytvořili dost, něco tam mělo spadnout. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dostali dva rychlé góly, a bylo po zápase. Přesto jsme to nezabalili, snažili jsme se dát kontaktní gól, ale prostě to nevyšlo,“ hlásí.

Teď je potřeba na porážku rychle zapomenout. Už v sobotu po obědě středoevropského času čeká národní mužstvo souboj o třetí místo s Kanadou. „V této situaci jsem nikdy nebyl, ale bronz musíme urvat za každou cenu. Každý z nás tady přijel pro placku a uděláme všechno pro to, abychom ji přivezli. Máme tady skvělou partu – super tým, trenéry i realizační tým. Všichni to chceme,“ předesílá Vojtěch Mozík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz