Má asistenci, nula mu utekla. Hlavní jsou tři body, říká Kváča. Zůstane v Třinci?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

30. listopadu 2018, 11:03

Daniel Ježek

Oceláři v předehrávce dvacátého třetího kola na svém ledě přivítali trápící se Dynamo. Vedoucí tým tabulky v poklidném tempu natáhl svou šňůru výher na devět a na čele extraligového pelotonu navýšil náskok na šest bodů. Necelých čtyřicet vteřin od vychytané nuly dělilo brankáře Petra Kváču, pro kterého by to bylo premiérové čisté konto v extralize.

HokejkaTV

Kváča v utkání moc práce neměl, když ale musel likvidovat pardubické pokusy, žádné jednoduché zákroky to nebyly. Hosté hrozili z brejků, kterých jim domácí dovolili docela dost. Petr Kváča ale dlouho odolával, nedosáhl až na bekhendovou dorážku Dávida Skokana v přesilovce z poslední minuty utkání. Nula byla blízko.

Brankář, který je v Třinci na hostování z Českých Budějovic, navíc v zápase zaznamenal přihrávku na vítězný gól Davida Ciencialy, o to lepší by to byl zápis do extraligových kronik. Petr Kváča ale nesmutní. „Každý brankář chce nuly. Já chci na ledě vždy odvést to nejlepší. Góly padají, padaly, budou padat. Já můžu eliminovat to, že jich dostaneme co nejméně. Nebo že vychytám nulu. Jeden padl, ale můj výkon vedl k vítězství týmu, což mě těší úplně nejvíc,“ říká rodák z Brandýsa nad Labem.

Do zápasu jste šli v roli absolutního favorita, jaký to byl zápas?
Na každý zápas musím být připravený na sto procent a je jedno, jestli přijedou Pardubice, Kometa, nebo Vítkovice. Na každého soupeře se musíme připravit. Jsou duely, kdy my soupeře tlačíme, oni třeba mají za třetinu jednu vyloženou šanci za třetinu. O to je to horší pro gólmana. Na ledě musíme nechat všechno, abychom to dotáhli do vítězného konce.

Pár přečíslení tam bylo, oni hrozili i v oslabení.
Nějaké šance tam byly, od toho ale na ledě jsem, abych klukům pomohl. Oni pak pomohou mně. Takhle se vzájemně doplňujeme, spolupráce je parádní.

Byl to rozhodující moment, když jste Dávida Skokana vychytal za stavu 1:0?
Třeba jo. Každá situace na ledě je důležitá, jestli dáme gól, nebo ho dostaneme, přesilovka, přečíslení. Ke každé situaci musíme přistoupit naplno. Dnes jsme to dotáhli do vítězného konce, jsem za to obrovsky rád.

>> Oceláři devátou výhrou v řadě navýšili náskok v čele, křeč Dynama trvá

Měl jste i asistenci, navíc do dlouho vypadalo na nulu.
Na tom nezáleží, hlavní jsou tři body. Jestli jsem měl nulu, asistenci, to je úplně jedno. My potřebujeme vyhrávat a posouvat se tabulkou výš a výš. Musíme si udržet vybojovanou pozici, za tři body jsem nesmírně rád. To ostatní je vedlejší.

Gólman ale chce udržet nulu, ne? Sebevědomí se pak nakopne.
Jo, každý brankář chce nuly. Já chci na ledě vždy odvést to nejlepší. Góly padají, padaly, budou padat. Já můžu eliminovat to, že jich dostaneme co nejméně. Nebo že vychytám nulu. Dnes jeden padl, ale můj výkon vedl k vítězství týmu, což mě těší úplně nejvíc.

Gól navíc padl na konci zápasu, nezamrzí to?
Bylo to na konci při jejich přesilovce. Bohužel. Takhle to ale asi mělo být a nedá se nic dělat. Jedeme dál.

Nepokukoval jste na konci po časomíře?
To vůbec ne. Já si užíval každou minutu a popravdě jsem ani nechtěl, aby zápas končil. V extralize mě to neskutečně baví a jsem tady rád. Uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet.

Máte přehled o svých zápasech v extralize?
V Třinci to bylo druhé utkání, celkově to jinak nepočítám. Každý zápas v české nejvyšší lize, do kterého můžu nastoupit, si nesmírně užívám. Za tyhle příležitosti jsem rád, pro mě to jsou obrovské zkušenosti. Vždy chci odvést co nejlepší práci. Je to pro mě super, uvidíme co bude dál.

Šimon Hrubec minule říkal, že svému otci trochu vynadal za vychovanou konkurenci. Jak se cítíte jako jeho konkurent?
Od Šimona se stále mám co učit. Jeho přípravu, trénink na ledě, je to pro mě obrovská škola. To, že mě trénuje jeho taťka, byla tak trochu náhoda. Je to zvláštní, Šimon ale je výborný gólman a já se od něj mám co učit.

Víte, jestli v Třinci zůstanete?
Tohle opravdu nevím. Všechno se bude odvíjet na základě domluvy Budějovic s Třincem. Do toho já nevidím. Nebudu dělat žádné závěry, je to hokej. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz