Luukááš Roousek! Neskutečný pocit, září 19letý sparťan. Formy si všiml i Říha

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Lukáš Pech, Miroslav Forman, nebo Jan Buchtele? Kdepak! V posledních utkáních je nejproduktivnějším sparťanem teprve devatenáctiletý Lukáš Rousek, který dokázal bodovat už čtyřikrát za sebou.

HokejkaTV

Sparťanský šikula hraje ve velké pohodě, má formu a každým dalším povedeným zápasem jde jeho sebevědomí nahoru. „Cítím se skvěle. Věřím si víc na puku a myslím, že je to znát na mém výkonu,“ potvrzuje pro web hcsparta.cz spokojený Lukáš Rousek, jenž měl v posledních čtyřech utkáních prsty v polovině gólů Kruppova týmu.

Naposledy svou brankou rozhodl o vítězství nad Vítkovicemi a zaslouženě přebíral ocenění pro nejlepšího hráče utkání. „Bylo to super, užil jsem si každou minutu. Ale hlavně jsem rád, že se vyhrálo. To je nejdůležitější,“ září Rousek. Klíčovou akci zápasu předvedl v čase 23:26 po parádní spolupráci se svým parťákem Kevinem Klímou.

Draft NHL 2019: Největší šance mají Teplý a Haš, překvapí Rousek? »

„Od Jirky Smejkala jsem dostal puk na vrcholu kruhu, udělal jsem si kličku a poté už jsem si jej narazil s Kevinem Klímou. Výborně mi to vrátil a já už jsem pak z první vystřelil pod lapačku,“ líčí. Secvičená akce? „V hokeji se nedá moc věcí nacvičit, to prostě vyplyne ze hry,“ dodává Rousek, jenž si spolupráci s Klímou a Smejkalem chválí.

„Šlape nám to na sto procent, nemám si vůbec na co stěžovat. Aktuální rozložení formací nám maximálně vyhovuje. Všichni pracujeme, víme, o co hrajeme, a jdeme si za tím,“ hlásí mladík. Za povedené představení jej odměnili také fanoušci. „Luukááš Roousek!“ znělo ještě deset minut po zápase z ochozů slušně zaplněné O2 areny.

„Když mě fanoušci ještě dlouho po utkání vyvolávali, bylo to něco neskutečného. Moc jsem si to užíval a doufám, že to ještě mnohokrát zažiju.“

Lukáš Rousek si musel nejdřív užít vítězný pokřik se spoluhráči v šatně, následně se na led vrátil a sparťanským příznivcům se za trpělivost odvděčil tím, že skočil dvě rybičky. „Když mě fanoušci ještě dlouho po utkání vyvolávali, bylo to něco neskutečného. Moc jsem si to užíval a doufám, že to ještě mnohokrát zažiju,“ přeje si Rousek.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Zdařilé období může posunout zase na jiný level, jeho formy si totiž všiml také kouč národního týmu Miloš Říha. Devatenáctiletý mladík figuruje mezi náhradníky v nominaci na Beijer Hockey Games. „Koukal jsem na základní soupisku a svého jména si mezi náhradníky vůbec nevšiml. Až když mi to zavolali rodiče,“ přiznává s úsměvem.

Repre? Trochu nad tím přemýšlím, ale tak je mi 19, času mám ještě dost

Nějaké omluvenky jistě přijdou, a tak odchovanec letňanského hokeje není bez šance. „Trochu nad tím přemýšlím, ale tak je mi devatenáct let, času mám ještě dost. Budu se ale určitě snažit, abych tam jednou byl,“ hlásí. Teď se soustředí na nedělní bitvu s Plzní, Sparta bude opět vzdávat hold a usilovat o třetí výhru v řadě. „Těším se moc!“

Lukáš Rousek v sezoně 2018/19

Tipsport extraliga (HC Sparta Praha) – 22 zápasů, 6 bodů (2+4), +3
Chance liga (HC Stadion Litoměřice) – 16 zápasů, 15 bodů (7+8), +2
DHL Extraliga juniorů (HC Sparta Praha) – 2 zápasy, 9 bodů (1+8), +8

Sestřih HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz