Lukeš vstoupil do Klubu střelců: V hlavě jsem to neměl. Co mu řekl Hübl?

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Před Vánoci se významného milníku dočkal Viktor Hübl, nyní zase jeho hokejové dvojče František Lukeš. Branka litvínovského veterána proti Pardubicím měla v součtu extraligy a reprezentace pořadové číslo 250, osmatřicetiletý útočník se tak dostal do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Aplikace Tipsport extraligy

Jak si vstupu do Klubu hokejových střelců ceníte?
Víc si dneska cením výhry, zápas jsme odmakali. Dát 250 gólů v extralize a reprezentaci je ale krásné, znamená to pro mě hodně. Musím poděkovat spoluhráčům, kteří se mnou celou kariéru hráli. Patří jim velký dík, že jsem na tuhle metu mohl dosáhnout.

V první třetině jste trefil tyčku, další velká šance přišla chvíli před vaším gólem. Měl jste to v hlavě, že vám chybí jen jedna branka?
Neměl. Chtěl jsem se prosadit ze všech šancí, ale nejdřív jsem dal tyčku a při té druhé šanci se mi to namotalo. Gólman měl na vyrážečce spoustu místa, tak jsem to tam chtěl trefit a puk se mi zvedl. U té gólové akce jsem chtěl nahrávat, ale říkal jsem si, že udělám stahovačku a vystřelím to.

Byl jste nervózní, že by to třeba nemuselo přijít? Na začátku sezony se vám tolik nedařilo.
Nervózní jsem nebyl. Jak říkám, pro mě v tuhle dobu znamená vítězství víc než nějaké body.

Co vaše hokejové dvojče Viktor Hübl, už vám k tomu stihl něco říct?
Pogratuloval mi a řekl: Vítej v klubu! (usmívá se)

„Pogratuloval mi a řekl: Vítej v klubu!“

Co za tím vidíte, že i ve vašem věku společně stále táhnete Litvínov?
Nevím, už to říkáme asi pět let. Jsme na sebe zvyklí a Pospa (Tomáš Pospíšil, pozn. red.) nás teď docela dobře doplňuje. Jsem rád, že nám to tam začalo padat a konečně hrajeme hokej.

Vzpomenete si ještě vůbec na váš první gól v extralize?
To vůbec nevím. Už je to dávno, asi čtrnáct let. Na to jsem zapomněl.

Ale nejcennější je asi jasný, ne?
Jasně, ten ze sedmého finále play off v roce 2015 proti Třinci.

A co nejhezčí, dokážete nějaký vybrat?
Dal jsem jich spoustu, takže asi žádný nemám. Ale zrovna dneska byl pěkný.

Vaše formace byla proti Pardubicím u tří branek. Proč myslíte, že vám to dneska tak sedlo?
Posledních pět zápasů naše lajna hraje dobře, akorát tomu chyběly góly. Vždycky dáme nějaký v přesilovce, ale při hře pět na pět šance nevyužijeme. Dneska nám to tam napadalo, zaplaťpánbůh za to.

V průběhu listopadu a prosince jste nebodoval jedenáct utkání v řadě. Prožíval jste to nějak?
No, jak bych to prožíval… Mrzelo nás to, ale celý tým hrál špatně. Teď se pomalinku zvedáme a začíná nám to tam padat. Musíme pokračovat v tom, jak teď hrajeme. Že jsem já nedával góly, to jsem nějak neprožíval.

„Že jsem nedával góly, to jsem nějak neprožíval.“

Z posledních devíti duelů pak máte bilanci pět branek a sedm nahrávek…
Teď se nám docela daří. Třeba i přesilovky, dneska jsme měli jen jednu a podařilo se nám ji využit. Jde nám to i jako lajně, musíme v tom pokračovat.

Myslíte, že se do vaší formy mohly promítnout covidové přestávky?
Já si myslím, že ne. Prvních deset zápasů jsme propadali, nehráli jsme dobře dozadu a teď se to nějak zlepšilo. Dneska jsme jeli asi sedmkrát dva na jednoho… Jsme na správných pozicích a musíme v tom pokračovat.

Začíná se už na vaší hře projevovat rukopis kouče Vladimíra Országha?
Samozřejmě. Dneska jste to viděli, že jsme Pardubicím prakticky nic nedovolili. Nás trápí spíš koncovka, protože si vytvoříme hodně šancí a nedáme góly. Dnes jsme je proměnili a Godlík zase dobře zachytal.

„Myslím, že Pardubice už od začátku nehrály vůbec dobře.“

Ve třetí třetině jste Dynamu během pár minut odskočili na rozdíl pěti branek, to zápas nejspíš rozhodlo. Co se tam stalo?
Myslím, že Pardubice už od začátku nehrály vůbec dobře. Netlačily se do brány, my jsme to v obraně dobře pokrývali a chodili do protiútoku. První třetinu jsme vyhráli 1:0, ale já jsem tam jel sám na bránu a asi třikrát jsme měli přečíslení dva na jednoho. Tam jsme mohli dát víc gólů a rozhodnout.

V předchozích zápasech jste měli problém s produktivitou, v úterý jste dali ve Varech šest gólů,  dneska pět. Vypadá to, že se v útočné fázi zlepšujete, ne?
Je to lepší. Ale před dvěma dny v Hradci jsme taky měli šance a zase jsme dali jen jeden gól. Dneska jsme využili hlavně přečíslení, vlastně jsme z nich dali tři branky. Musíme hrát dobře dozadu a z šancí, co máme, dávat góly.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz