Lukeš po premiéře za Piráty: Bylo by super zahrát si proti bráchovi

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutovští po cenném skalpu ruského Jekatěrinburgu vyzvali na vlastním ledě Liberec, se kterým v minulé sezoně bojovali o finále Tipsport extraligy. Vyřazovací bitva dopadla lépe pro Bílé Tygry stejně jako přípravný zápas, který vyhráli poměrem 6:1 a nenechali nic náhodě. Piráti hráli bez Michala Vondrky, jeho parťáka Ivana Humla a brankářské jedničky Jána Laca. Gólmanskou dvojici tvořili Tomáš Král a Štěpán Lukeš, který prvně jmenovaného vystřídal v polovině duelu a zapsal první start v chomutovském A-týmu.

Plekanec Chance liga

Piráti se ve druhém přípravném zápase postavili proti vicemistrovi z Liberce, který nastřílel do chomutovské branky šest gólů. Do poloviny duelu dvakrát prostřelil Tomáše Krále, jehož vystřídala týmová trojka Štěpán Lukeš. „Nebylo to plánované, dozvěděl jsem se to asi dvě minuty předtím, než jsem šel do brány,“ uvedl. Pět minut po nástupu do branky inkasoval jednadvacetiletý brankář poprvé. „Kdybych chytil první gól, dostal bych se do zápasu jinak,“ pokračoval. „Když brankář chytí ze začátku nějakou šanci, začne si více věřit a lépe se do utkání dostane.“

Ze zápasu bylo odehráno přesně devětadvacet minut a 51 vteřin, když Štěpán Lukeš poprvé stanul v brankovišti chomutovského A-týmu. „Neberu to, že jsem chytal od půlky. Jsem připravený vždycky,“ ujistil. „Šel jsem na led s tím, abych nedostal tolik gólů a užil si to,“ smutnil nad čtyřmi puky, které lovil ze sítě.

„Zahrát si proti bráchovi? To by bylo super! Táta by nevěděl, komu fandit.“

Dvojnásobný juniorský šampión z let 2014 a 2015 měl za sebou patnáct seniorských střetnutí, ve kterých nastoupil, než se poměřil s extraligovými střelci. „Mám radost, že jsem byl poprvé na lavičce áčka a rovnou i v bráně. Jen ten výsledek by mohl být lepší.“ Liberec do utkání dobře vstoupil, vstřelil dva góly a po špatné pasáži ve druhé části se k předváděné hře opět vrátil přibližně s polovinou duelu. „Asi rozhodly první góly, které jsme dostali. Ze začátku měl Liberec lepší pohyb,“ potvrdil.

Štěpán Lukeš má na kontě deset prvoligových startů za Kadaň a pět s druholigovým Kláštercem nad Ohří, proti Liberci si udělal obrázek i o extraligovém týmu. „Bylo to více taktické. Liberec dobře držel puk. V první lize hráči na puku nejsou tak silní. Přesnost střelby nemůžu moc hodnotit, protože Liberec moc nestřílel. Nahrávali si do lepších šancí, než aby stříleli zpoza hráče,“ řekl.

Vondrka chce odejít z Chomutova, nedostal tři výplaty. Kauzu řeší svaz »

Chomutovský rodák inkasoval celkem čtyřikrát, prosadili se proti němu dvakrát Martin Bakoš, Jan Stránský a Milan Bartovič. „Se všemi góly se dá něco dělat. Měli jsme trochu smůlu, ale snad to bude lepší,“ přál si.

Jak to s mladým gólmanem na pozici týmové trojky bude vypadat v extraligové přípravě a poté v sezoně už má Vladimír Růžička a jeho asistenti společně s trenérem gólmanů Dušanem Strharským jasno. „Dostanu šanci v přípravných zápasech a chci se o pozici poprat. V sezoně budu chytat více v Kadani,“ popsal.

Hradec slaví díky Bednářovi. Kometa srazila Slovan, debakl pro Piráty »

V minulém ročníku nastoupil Štěpán Lukeš pouze do čtrnácti zápasů, což bylo hluboko pod jeho standardem. „V mládeži jsem byl zvyklý chytat celou sezonu, ale loni jsem odchytal jenom deset nebo dvanáct utkání za Kadaň a něco v Klášterci, což bylo nepříjemné,“ přiznal. „Zápasy mi loni chyběly,“ dodal jedním dechem.

V přípravě dále čekají Piráty mimo jiné ještě dvoje derby proti Litvínovu, kde nastupuje Štěpánův bratr František Lukeš. „Hrajeme proti sobě dva přípravné zápasy, ale zatím nevím, kdo bude chytat. Kdybychom se potkali, tak by to bylo zajímavé,“ usmál se. „Bylo by to super. Táta by nevěděl, komu fandit,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz