Lukeš o jízdě Litvínova: Máme disciplínu. Co si řekneme, to hrajeme

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Již ve čtvrtém kole hokejové Tipsport extraligy došlo na vypjaté severočeské derby mezi Litvínovem a nedalekým Chomutovem. V utkání dominovali domácí hokejisté, kteří využili svou střeleckou převahu a nakonec zvítězili přesvědčivě 4:1. Skvělé utkání odehrál domácí matador František Lukeš, který svému bratrovi v brankovišti Chomutova vstřelil dvě branky!

HokejkaTV

Oba góly jste vstřelil na lapačku, měl jste to místo vytipované?
Ne, to úplně ne. V prvním případě jsem viděl, že tam má místo. Ve druhém mi to poslal Viky Hübl a vypálil jsem křížem, naštěstí to tam padlo.

Jaké to je vstřelit bráchovi dvě branky, nemilosrdně ho pokořit?
Nedívám se, že chytá brácha, koukám akorát na to, že hrajeme proti Chomutovu. Ale je to pěkné dát dva góly.

Štěpán v rozhovoru říkal, že jste se mu smál do obličeje?
(smích) Ne, to určitě ne. Jednou jsem se na něj zasmál, když Vanta Hübl střílel a já jsem mu stínil. Pořád spolu komunikujeme, takže si ještě určitě zavoláme a omlouvat se mu určitě nebudu.

Nejprve to vypadalo na váš hattrick.
Ano, to byla situace, kdy jsem stál před brankou a Vanta pálil od mantinelu. Puk prošel mezi mými nohami i Štěpánovými. Nejprve hlásili jako střelce mě, ale branku vstřelil Vanta.

Po druhé třetině se Chomutov nadechoval k obratu, ovšem vy jste jim dovolili dvě střely na bránu! To svědčí o vaší síle.
Vedli jsme 3:1 a už jsme se nesnažili hrát žádný pěkný hokej. Vyhazovat kotouče o mantinely a snažit se to co nejvíce zjednodušit. Dobře jsme vyhazovali puky a strávili minimum času v našem pásmu. Máme disciplínu, co si řekneme, to hrajeme.

Góly Františka Lukeše

Navíc pořád vedete produktivitu celé soutěže.
Je to sice krásný, ale už jsem ve věku, kdy mě těší výhry našeho týmu. Máme čtyři vyrovnané lajny, branku může vstřelit úplně každý.

Co změnil trenér Razým?
Všichni kluci makají na sto procent a hlavně plníme to, co se nám řekne. Minulý rok si hrál každý, co chtěl. Hlavně se s tím nemažeme u nás v pásmu. Naše taktika je hrát co nejvíce u soupeře a co nejméně u nás.

…taky máte dvanáct bodů. To jste loni měli po patnácti zápasech!
Jsou to první čtyři zápasy, musíme hrát pořád tak, jak hrajeme, zápas od zápasu. Když začnete sezonu tímhle způsobem tak jsou i na tréninku více prdelky, větší pohoda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz