Lubina pomůže nováčkovi 2. ligy, Kazachstán mění za Dvůr Králové

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

26. července 2017, 13:59

Adam Bagar

Zajímavou posilu získal druholigový nováček ze Dvora Králové nad Labem! Jeho realizační tým rozšíří bývalý reprezentační útočník Ladislav Lubina, který bude působit jako poradce hlavního kouče Ivana Houdy. Lubina se do klubu ve svém rodném městě vrací po takřka osmi letech.

Nový fanshop

„Ladislav Lubina se stane součástí realizačního týmu, bude poradcem hlavního trenéra. Bude pomáhat na trénincích i na střídačce při zápasech. Je to velká osobnost, která má mužstvu v náročné sezoně, kterou máme před sebou, co dát,“ líčí na klubovém webu prezident Rodosu Vasil Teodoridis.

„Je to velká osobnost, která má mužstvu v náročné sezoně, kterou máme před sebou, co dát.“

Bývalý reprezentant, který má ve sbírce čtyři bronzy z vrcholných akcí, se k druholigovému týmu připojí až na začátku září, tedy asi jen dva týdny před startem druhé ligy. S hlavním trenérem Ivanem Houdou však bude spolupracovat už na druhé části letní přípravy, která začne v srpnu.

Jízdní řád druhé ligy: Most začne s Vlky, Dvůr Králové dvěma derby »

„Ladislav Lubina hrál i trénoval v extralize, přinese do týmu nové poznatky a pomůže nám k tomu, abychom byli na sezonu, která nás čeká, co nejlépe připraveni. Budeme společně konzultovat složení týmu, pětek, tréninky i taktiku,“ líčí devětačtyřicetiletý Houda, který dřív vedl i Vrchlabí.

V sezoně 2009-10 působil Lubina krátce ve Dvoře jako trenér i hráč

Lubina je dvorským rodákem, do klubu se vrací po takřka osmi letech. V sezoně 2009-10 jej krátce vedl před svým odchodem do brněnské Komety a navrch za něj odehrál dva zápasy. Většinu kariéry strávil v Pardubicích, se kterými slavil tři mistrovské tituly. Extraligu si zahrál také v Třinci a Jihlavě.

Přípravu na 2. ligu oživí Vítkovice, Plzeň, Kazaši, Němci nebo Poláci »

Poté, co pověsil hráčské brusle na hřebík, se hned pustil do trenéřiny. Začal v Chrudimi, pak prošel Pardubicemi, Novými Zámky, Kometou Brno či Slavií Praha. Poslední dvě sezony ale strávil v nejvyšší kazašské soutěži, kde po odchodu slovenského trenéra Júlia Pénzeše vedl Irtyš Pavlodar.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz