Loučení ve 29 letech! Karlovarský zadák kvůli zdraví ukončil kariéru

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

Obránce Jan Tomeček ve 29 letech ukončil hráčskou kariéru, musel skončit kvůli zdravotním problémům. Sám urostlý hokejista o tom informoval na svém Instagramu.

O Kapku lepší hokej

„Tak... a je to tady. Chvíle, na kterou se asi žádný profi sportovec nemůže předem připravit, i když ví, že jednou přijde. Kvůli zdravotním problémům jsem musel bohužel ukončit svoji dlouholetou hokejovou štaci. Je mi to líto, ale člověk musí brát věci tak, jak jsou a jak přijdou,“ líčí 29letý Jan Tomeček.

S hokejem začínal v Milevsku, odkud v mládežnických kategoriích přešel společně s mladším bratrem Vojtěchem do Karlových Varů, kde strávil největší část své kariéry. V lázeňském městě dostal šanci ve třech extraligových a jedné prvoligové sezoně, v roce 2018 se podílel na návratu do nejvyšší soutěže.

Svůj poslední rok hokejové kariéry strávil na hostování v prvoligovém Sokolově, kterému rok před tím rovněž pomohl k postupu. Dřív působil také v Mostě a Kadani. Bývalý mládežnický reprezentant se loučí se 104 extraligovými starty na kontě, v první lize sehrál 192 zápasů a ve druhé přidal dalších 87.

„Co mě ale mrzí, že přijdu o ty všechny fajn borce kolem sebe a odpoledni šlofíčky.“

„Hokej mi hodně dal, ale zároveň hodně vzal. Co mě ale mrzí, že přijdu o ty všechny fajn borce kolem sebe a odpoledni šlofíčky,“ přiznává Tomeček, který moc děkuje své rodině, Milevsku, Karlovým Varům i Sokolovu, kde kariéru zakončil. Naposledy se v utkání představil 28. prosince na ledě Ústí nad Labem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz