Loučení po jedenácti letech. Děčínský kapitán Oliverius končí kariéru

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

16. března 2020, 14:35

Ondřej Mach

Na konci února v rozhovoru pro hokej.cz hovořil o tom, že už příliš dlouho hrát neplánuje a s předčasným koncem sezony tato chvíle nadešla. Michal Oliverius se po dvaadvaceti sezonách rozhodl ukončit aktivní hokejovou kariéru.

O Kapku lepší hokej

Jeho rozhodnutí přišlo těsně po tom, co se kvůli pandemii nového typu koronaviru zastavily všechny hokejové soutěže. Děčín v play off sérii proti Řisutům táhl za postupem právě Oliverius, ve třech zápasech vstřelil tři góly a přidal dvě asistence. Jenže další zápasy už nepřidá.

„Ve skoro 42 letech nastal čas skočit,“ říká s úsměvem děčínský kapitán. „Tak nějak jsme byli domluvení, že to ještě letos nějak odehraju, pak skončím a půjdu do hokejového důchodu.“

„Tak nějak jsme byli domluvení, že to ještě letos nějak odehraju, pak skončím a půjdu do hokejového důchodu.“

Oliverius toho za svou kariéru zvládl opravdu hodně. Jako dvacetiletý mladík debutoval v extralize za Karlovy Vary, v dalších dvou letech válel v první lize za Mělník a Kadaň. Na startu sezony 2001/02 dostal šanci v dresu extraligového Litvínova, kde odehrál velkou část tohoto ročníku.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Následoval přesun do Mladé Boleslavi a několik sezon ve druhé nejvyšší soutěži. V roce 2009 Oliverius přestoupil do Děčína, a právě s tímto klubem spojil následujících jedenáct let. Na severu Čech se stal jedním z tahounů Medvědů a v posledních třech sezonách měl na dresu kapitánské céčko.

„Takhle jsem si závěr nepředstavoval, ale co se dá dělat.“

„Změna to určitě bude, ale jednou to přijít muselo a přišlo to teď. Škoda, že to skončilo, tak jak to skončilo. Takhle jsem si závěr nepředstavoval, ale co se dá dělat. Pokud to půjde, chtěl bych u hokeje zůstat,“ vypráví jednačtyřicetiletý útočník.

Oliverius se s Děčínem stal pravidelným účastníkem vyřazovací části, mužstvo v play off od jeho příchodu chybělo jen dvakrát. V roce 2012 se Medvědi probojovali až do finále, kde v pěti zápasech nestačili na Klášterec nad Ohří. Děčínský kapitán kromě toho před nedávnem oslavil pět set zápasů ve druhé lize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz