Lotyšský obránce pokračuje u mistrů, Galvinš má v Třinci novou smlouvu

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Kádr extraligových mistrů pro příští sezonu dostává zřetelné obrysy, třinečtí Oceláři dokončují budování sestavy na další období. Aktuální novinka se týká obrany, v klubu od česko-polských hranic pokračuje lotyšský zadák Guntis Galvinš.

Nový fanshop

Zkušený reprezentant přišel do Třince loni na podzim poté, co na marodku zamířilo několik defenzivních pilířů Ocelářů. „Guntis přišel na zkoušku, uspěl a získal smlouvu. Od začátku se mu v organizaci velmi líbilo a dělal maximum, aby byl co nejvíc platný," říká Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Tohle spojení fungovalo bezvadně. Galvinš se zahnízdil v základní sestavě trenéra Václava Varadi a letos na jaře pomohl klubu k mistrovskému titulu. Záhy mu vypršela smlouva a dlouho nebylo jasné, zda někdejší zadák Vsetína, Dinama Riga, AIK Stockholm či Bolzana v Třinci zůstane.

„Mělo to svůj vývoj. S vedením třineckého klubu jsme byli v kontaktu, zároveň se rýsovaly i určité varianty ze zahraničí. Ovšem Guntis měl velký zájem zůstat. Oceláři jsou špičkovou hokejovou organizací, mají výsledky. Galvinše hodně lákala další spolupráce," popisuje Vůjtek.

Nakonec došlo k dohodě. Klub ji oficiálně prezentoval na sociálních sítích, účastník 13 (!) mistrovství světa a olympiády ve Vancouveru 2010 tedy co nevidět zahájí novou sezonu mezi tuzemskými mantinely. „Guntis se dosud chystal individuálně, příští týden se zapojí do společných tréninků Ocelářů na ledě," dodává jeho agent.

Foto: Alena Zapletalová

V uplynulém ročníku sehrál Galvinš celkem 64 extraligových utkání (i s play off), vstřelil čtyři góly a přidal 11 nahrávek. Na šampionátu v Bratislavě posléze v lotyšských barvách absolvoval čtyři duely.

Příchody k HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (B, Vítkovice)
Petr Kváča (B, České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (O, Davos, Švýcarsko)
Patrick Kudla (O, Nové Zámky, Slovensko)
Patrik Hrehorčák (Ú, Rouyn-Noranda, QMJHL)
Michal Kvasnia (Ú, Portland, WHL)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Šimon Hrubec (B, Kunlun, KHL)
Peter Hamerlík (B, neznámo)
Jan Bartko (O, Ticino, Švýcarsko)
David Cienciala (Ú, Mladá Boleslav)
Patrik Husák (O, Poruba)
Vít Christov (Ú, České Budějovice)
Ethan Werek (Ú, Kunlun, KHL)
Vladimír Svačina (Ú, neznámo)
Jonáš Peterek (Ú, Calgary, WHL)

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Patrik Bartošák, Petr Kváča.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Martin Gernát, Guntis Galvinš, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci:
Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladoník, Patrik Hrehorčák, Aron Chmielewski, Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Michal Kvasnica, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný,  Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz