Los Ligy mistrů: České kluby poletí do Walesu i Severního Irska

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Během volného dne na mistrovství světa proběhlo losování příštího ročníku Champions Hockey League. Tipsport extraliga v ní bude mít čtyři zástupce: Třinec, Liberec, Plzeň a Hradec Králové.

HokejkaTV

S kým se v základní skupině utkají?

Extraligový šampión Třinec poletí například do Běloruska. Los mu přisoudil Junosť Minsk, dále pak finské Lahti a švýcarské Lausanne. „S losem jsme celkově spokojeni. Přáli jsme si po předchozích cestách strávených zejména po severní Evropě drobnou změnu, což se povedlo," uvedl sportovní ředitel Jan Peterek.

Vicemistr Liberec se v základní skupině potká s Belfastem, Augsburgem a také se švédským klubem Luleå, mimochodem historicky prvním šampiónem CHL. „Jsme nadšení, že jsme se do CHL vrátili. Hodně nám to chybělo,“ uvedl viceprezident klubu Petr Syrovátko mladší. „Jako každý rok budeme mít ty nejvyšší očekávání.“

Plzeň pak čekají dánský mistr Rungsted, švýcarský Zug a finská Hämeenlinna. „Bude to těžká skupina. Jediná trošku neznámá je dánské mužstvo, informace si ale určitě seženeme. Náš cíl bude vybojovat postup,“ hlásí sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Hradec Králové je ve skupině H, kde poměří síly s Frölundou, obhájcem vítězství v Lize mistrů. Mountfield poletí i do Walesu, čeká ho Cardiff. Čtveřici týmů pak doplňuje Štýrský Hradec z EBEL. „Jsme na to zvědaví, protože síla Frölundy je určitě obrovská,“ říká marketingový manažer Mountfieldu Petr Picka.

Letošní ročník startuje 29. srpna. Poslední kolo základních skupin se pak odehraje 16. října. Ligy mistrů se opět zúčastní 32 klubů, a to ze třinácti evropských zemí. Týmy jsou rozděleny do osmi skupin – postup do osmifinále si tedy logicky zajistí první dva v tabulce.

O tom, kolik má která liga v CHL zástupců, rozhoduje tento žebříček. Extraliga je v něm čtvrtá: za Švédskem, Švýcarskem a Finskem. Z českých klubů to dosud nejdále dotáhla Sparta, která v roce 2017 postoupila až do finále.

Rozlosování do skupin

Skupina A: IK Frisk Asker (Norsko), EHC Biel-Bienne (Švýcarsko), Tappara Tampere (Finsko), KAC Klagenfurt (Rakousko).

Skupina B: Rungsted Seier Capital (Dánsko), HC Škoda Plzeň (Česko), EV Zug (Švýcarsko), HPK Hämeenlinna (Finsko).

Skupina C: Belfast Giants (Velká Británie), Augsburger Panther (Německo), Bílí Tygři Liberec (Česko), Luleå Hockey (Švédsko). 

Skupina D: Junosť Minsk (Bělorusko), Lahti Pelicans (Finsko), Lausanne HC (Švýcarsko), HC Oceláři Třinec (Česko).

Skupina E: Grenoble (Francie), Skellefteå AIK (Švédsko), Kärpät Oulu (Finsko), SC Bern (Švýcarsko).

Skupina F: GKS Tychy (Polsko), Vienna Capitals (Rakousko), Djurgården Stockholm (Švédsko), Adler Mannheim (Německo).

Skupina G: HC05 Banská Bystrica (Slovensko), HC Ambrì-Piotta (Švýcarsko), Red Bull Mnichov (Německo), Färjestad BK (SWE).

Skupina H: Cardiff Devils (Velká Británie), Mountfield HK (Česko), Graz 99ers (Rakousko), Frölunda Indians (Švédsko).

Přehled vítězů Ligy mistrů

2014/2015: Luleå Hockey (Švédsko)
2015/2016: Frölunda HC (Švédsko)
2016/2017: Frölunda HC (Švédsko)
2017/2018: JYP Jyväskylä (Finsko)
2018/2019: Frölunda HC (Švédsko)

Foto: twitter.com/championshockey

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz