Loni to zkoušel v Třinci, teď v Kladně. Smetana se rve o extraligu

Foto: Twitter HC Oceláři Třinec

Vytáhlý zadák Ondřej Smetana se vrátil z Litoměřic do Ústí nad Labem, ale během přípravy jej můžete vídat hlavně v dresu extraligového Kladna.

Nový fanshop

Šestadvacetiletý bek pomohl Rytířům už ve dvou zápasech. Proti Litvínovu i Plzni sice musel s novými parťáky skousnout porážky 2:5, ale svými výkony tamní trenéry zaujal.

„Ondra se nám líbil, proto jsme se s Ústím dohodli, že nám ho v průběhu srpna nechají.“

Ondra Smetana se nám líbil, proto jsme se s Ústím nad Labem dohodli, že nám ho v průběhu srpna nechají,“ řekl pro oficiální klubový web hc-kladno.cz kouč David Čermák.

Takřka dvoumetrový a přes metrák vážící hokejista se už loni neúspěšně pokoušel prosadit v kádru Třince, teď o premiérové starty mezi tuzemskou elitou zabojuje v Kladně.

Foto: Jiří G. Novák, hclitomerice.cz

„Uvidíme, jak bude dál pokračovat a jak se taky domluvíme s Ústím,“ dodal kladenský trenér na adresu Smetany, jenž poslední tři sezony strávil v prvoligových Litoměřicích.

Na konci dubna se ale vrátil do Ústí nad Labem, celkem má v první lize na kontě 401 startů a 108 bodů (16+92). Krátce působil také ve třetí nejvyšší soutěži v barvách Bíliny.

Změny v kádru Rytířů Kladno

Příchody:

Ladislav Romančík (Litvínov)
David Stach (Plzeň)
Jakub Müller (SaiPa)
Adam Kalaj (TUTO)
Brendan O'Donnell (Dornbirn)
Brady Austin (Esbjerg)
Martin Réway (Tingsryds, zkouška)
Ondřej Smetana (Ústí nad Labem, ?)

Odchody:

Adam Kubík (Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ústí nad Labem)
Jiří Říha (Litvínov)
Tomáš Plekanec (Kometa Brno)
Petr Hořava (Slavia Praha)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci:
Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Jakub Müller, Brendon Nash, Brady Austin, Ondřej Smetana (Ústí).

Útočníci:
Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr, Brendan O'Donnell, Adam Kalaj, Martin Réway (zkouška).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz