Loni táhl Havířov, letos hrál 2. ligu. Tahle sezona? Brzda v kariéře, říká Pořízek

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Minulý rok patřil mezi nejproduktivnější hráče prvoligového Havířova, úvod letošního ročníku mu ale příliš nevyšel. Radek Pořízek se v listopadu přesunul o patro níž do Valašského Meziříčí, kde bodově pookřál. Podle dostupných informací ale u Bobrů nadále pokračovat nebude. Vrátí se do Chance ligy?

O Kapku lepší hokej

Co za špatným startem sezony vidíte?
Co k tomu říct, to je těžká otázka. Na začátku jsem byl dvakrát zraněný, a když už jsem myslel, že se do toho dostávám, tak přišlo další zranění. Takže jsem nechytil zápasové tempo a tím se dostal do hokejové nepohody.

Jak jste se s poklesem formy vypořádával?
Snažil jsem se dost číst a na svoje výkony nemyslet, ale bohužel… Byl jsem zvyklý na určitý standard, který jsem hrál, a do toho jsem se nemohl nijak dostat.

Havířov vás následně uvolnil do Valašského Meziříčí. Jak jste tohle rozhodnutí nesl?
Ze začátku zle, bral jsem to trochu jako zradu. Potom jsem si uvědomil, že se můžu dostat do tempa a zvednout si sebevědomí nějakými body.

„Potom jsem si uvědomil, že se můžu dostat do tempa a zvednout si sebevědomí nějakými body.“

To se vám v sestavě Bobrů povedlo.
Ano, hned jsem dostal roli, která mi seděla v Havířově. Podařilo se mi hned v prvních zápasech budovat, což mi hrozně pomohlo v hlavě.

Někteří hráči jsou toho názoru, že se mezera mezi první a druhou ligou každým rokem zmenšuje. Souhlasíte?
Druhou ligu jsem hrál naposledy před čtyřmi lety. Když jsem přišel, tak jsem čekal, že to bude jednodušší. Opravdu mě překvapila úroveň soutěže. Některé zápasy připomínaly utkání první ligy. Některé už třeba neměly takovou kvalitu.

Foto: hcvm.cz

Jak sezonu hodnotíte celkově z osobního hlediska?
Jako brzdu v mé kariéře. Vždycky jsem měl nejvyšší cíle a věřil jsem, že tahle sezona bude průlomová a dostanu se zase o schůdek nahoru, ale bohužel. Asi jsem na ten krok ještě nebyl připravený.

A z týmového hlediska? Mohlo Valašské Meziříčí v play off uspět?
S Bobry jsme se chtěli dostat do semifinále a potom si třeba zkusit i finále. Prostě hrát co nejdéle. Byla skvělá parta a celkově si myslím, že jsme mohli být výš než na pátém místě. Play off je úplně jiná liga, mohli jsme uspět nebo taky ne. Bohužel jsme prohráli první dva zápasy, třetí se nám podařilo urvat, ale už to bylo k ničemu. Třeba bychom sérii otočili.

„S Bobry jsme se chtěli dostat do semifinále a potom si třeba zkusit i finále. Prostě hrát co nejdéle.“

Klub v lednu vyměnil trenéra, mužstvo převzal Josef Doboš. Jak se vám s ním pracovalo?
O trenérovi Dobošovi jsem věděl, že trénoval polskou extraligu. Takže jsem věděl, že bude mít nějaké zkušenosti. Jako trenér kladl důraz na taktiku, co se týče obrany, směrem dopředu nám nechával volné ruce. S trenérem Plškem se skvěle doplňovali.

Ve Valašském Meziříčí podle posledních zpráv pokračovat nebudete. Kam povedou vaše další kroky?
Nejsem si zatím úplně jistý. Mám nějaké možnosti, které nechci zakřiknout. Určitě to ale nebude ve druhé lize.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Jak jednání ovlivňuje současná situace ohledně pandemie koronaviru?
V téhle době je těžké něco chtít a zařizovat, když člověk neví, jak to bude. Na jednání se to určitě podepíše.

V jednom dřívějším rozhovoru jste říkal, že vaším snem je extraliga. Platí to stále?
Ano, extraliga je už odmalička můj sen. Teď chci hlavně hrát a ukázat lidem, že umím hrát hokej. Začít zase pomalu dělat kroky ke svému cíli.

„Extraliga je už odmalička můj sen. Teď chci hlavně hrát a ukázat lidem, že umím hrát hokej.“

Jak jste trávil čas v karanténě? Nenudil jste se doma?
První dva týdny to bylo super: volno, videohry, filmy a dobré jídlo. Po čase to ale člověka přestane bavit. Začal jsem sportovat a udržovat se nějak v tempu, abych byl nachystaný na další sezonu, jak psychicky, tak fyzicky.

Kromě hokeje jste před časem hrál i hokejbal. Chodíte si ještě zahrát za Karvinou?
Chodím každý rok po sezoně, je to skvělý doplňkový sport k hokeji. V Karviné se hraje extraliga, takže to má určitou úroveň. Přes letní přípravu to je výborné zpestření. Bohužel ale kvůli koronaviru, stejně jako většina sportů, musel letos hokejbal sezonu odpískat, což je mi velice líto. Po dlouhé době jsme se s klukama dostali do play off, kde jsme mohli být černým koněm.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz