Loni hrál v KHL a na MS, teď jde do Edenu. Slavii posílil Tomáš Zigo

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Prvoligová Slavia získala na hostování do konce sezony hradeckého útočníka Tomáše Ziga. Slovenský reprezentant může dál pomáhat i Mountfieldu, kam má zpětné střídavé starty.

Plekanec Chance liga

Zigo se Slavií trénuje od pátku a už v sobotu by měl nastoupit proti Benátkám nad Jizerou. Pětadvacetiletý centr odehrál v této sezoně za Hradec Králové kvůli zranění jen deset zápasů (1+0).

Do Mountfieldu přišel v květnu z Banské Bystrice, se kterou vyhrál slovenský titul. Pak odjel se slovenskou reprezentací na mistrovství světa do Kolína nad Rýnem, kde v šesti duelech zapsal dvě asistence.

186 centimetrů vysoký forvard má zkušenosti i z Kontinentální hokejové ligy, kde strávil úvod sezony 2016/2017. Ve Slovanu Bratislava tehdy odehrál 29 utkání (4+4).


Už v prosinci přivedla Slavia dvě jiná zajímavá jména: produktivního obránce Jana Pohla a z Litvínova se vrátil odchovanec Jiří Doležal. Naopak na hostování do konce ledna odešel do Litoměřic rychlý útočník Martin Kadlec.

Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka, Daniel Vecka.

Obránci: Jan Pohl, Jaroslav Kasík, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Jan Novák, Jan Holý, Pavel Kolařík, Antonín Růžička, Marek Ryzák, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr.

Útočníci: Marek Račuk, Tomáš Zigo, Lukáš Krejčík, David Šafránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Nedvídek, Jiří Doležal, Martin Ondráček, Václav Jankovský, Zdeněk Kubica, Lukáš Endál, Václav Krliš, Martin Šagát, Petr Tejral, Tomáš Šmerha, Denis Heldák, Aleš Furch.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz