Litvínovské comebacky! Vrací se Petružálek s Janusem. Opora Mikúš zůstává

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

18. května 2018, 8:44

David Jahoda

Litvínov po neúspěšné sezoně, kterou musel zachraňovat až v baráži, maká na změnách. Den po jmenovaní nového trenéra v osobě Milana Razýma získala Verva do svého kádru dva hráče, kteří už její dres v minulosti oblékali. Po třech sezonách se vrací odchovanec útočník Jakub Petružálek, znovu pak bude v Litvínově chytat slovenský brankář Jaroslav Janus. V týmu navíc zůstává produktivní slovenský centr Juraj Mikúš, který Chemiky posílil v závěru uplynulé sezony.

Jágr Chance liga

Třiatřicetiletý Jakub Petružálek se do mateřského Litvínova vrací po třech sezonách. Dres Vervy na sebe nandal v sezoně 2014/15, kdy se vrátil po téměř devítiletém působení v zahraničí, a pomohl Chemikům k dosud největšímu úspěchů v historii klubu – mistrovskému titulu. V základní části tehdy odehrál 28 zápasů, v nichž si připsal 26 bodů. V následné jízdě vyřazovací částí přidal 13 bodů v 17 duelech. 

Po zisku titulu se ale ještě jednou rozhodl zamířit za hranice Česka. Podepsal ve švédském Örebro, ještě v průběhu sezony se však stěhoval do Dynama Moskva, se kterým v roce 2013 vyhrál v KHL Gagarinův pohár. Trápily ho ale zdravotní potíže, kvůli nimž stihl v celém ročníku nastoupit jen do 18 střetnutí. Následně se vrátil do Česka, k nelibosti litvínovských fanoušků si ale vybral Třinec, se kterým v uplynulém ročníku došel až do finále. Nyní se ale do Litvínova vrací, upsal se mu na tři roky s následnou dvouletou opcí.

Petružálek a Mikúš mají tříletou smlouvu, Janus se upsal na jednu sezonu.

To osmadvacetiletý slovenský brankář Jaroslav Janus zůstal mimo Litvínov jen jeden rok. Po vydařeném ročníku 2016/17, kdy se po základní části pyšnil úspěšností zákroků 93,10 % a průměrem 1,71 inkasovaných branek na utkání, se upsal bratislavskému Slovanu, kde předtím v letech 2012 až 2015 působil. Jenže nakonec si ve svém staronovém klubu vůbec nezachytal, přednost dostalo české duo Marek Mazanec a Jakub Sedláček. Následně šel do Liberce, kde ale za Romanem Willem naskočil jen do deseti klání.

Svůj návrat do Vervy nyní Janus stvrdil podpisem roční smlouvy s jednoletou opcí. Aktuálně Litvínov tedy disponuje čtyřmi brankáři. Kromě Januse jsou v týmu Pavel Kantor, Michael Petrásek a Jakub Soukup. Po příchodu slovenského brankáře se ale nejspíš dají čekat změny. 

Beránek obsadil chybějí post sportovního manažera

Poslední dobrou zprávou pro litvínovské fanoušky je setrvání zkušeného slovenského útočníka Juraje Mikúše. Jednatřicetiletý hokejsita, který po dvouleté pauze zaviněné komplikovaným zraněním kolena restartoval svou kariéru v Olomouci, se do Litvínova přesunul poté, co mu v minulé sezoně skončila sezona ve Slovanu Bratislava. Dohromady pak v 27 zápasech zapsal 23 bodů a výraznou měrou se podílel na záchraně Vervy v nejvyšší soutěži. Účastník letošního mistrovství světa v Dánsku se nyní s Chemiky rozhodl podepsat tříletý kontrakt s roční opcí. 

V Litvínově se toho po konci uplynulého ročníku stihlo udát už dost. Na post generálního manažera rezignoval Robert Kysela, novým trenérem byl jmenován dosavadní kouč pražské Slavie Milan Razým a nikým neobsazenou pozici sportovního manažera obsadil Josef Beránek mladší. Hráčský kádr zatím doplnili obránce Jan Ščotka z Pardubic a střelec David Tůma z Kladna. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz