Litvínov znovu ztratil a vyslechl si pískot. Není se čemu divit, říká Helt

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Verva v pátek podlehla Mladé Boleslavi a padla počtvrté v řadě. Jen díky zaváhání Pardubic nespadla na poslední místo tabulky. Chemici se zatím v této sezoně výsledkově trápí a desátá pozice zajišťující předkolo play off se jim začíná pomalu vzdalovat. O tíživé situaci týmu promluvil po zápase s Bruslaři útočník Filip Helt (na snímku vpravo).

HokejkaSHOPvanoce

Vstup do utkání se vám povedl, po prvním inkasovaném gólu jste se ale úplně sesypali. Co za tím vidíte?
To je náš dlouhodobější problém. Když hrajeme dobře a pak dostaneme gól, tak to mužstvo srazí. Máme s tím problém, víme to. Ale pořád se nám to nedaří odbourat.

První branka padla po vaší ztrátě puku na útočné modré čáře. Jak byste tu situaci popsal?
Nebyla to úplně ideální nahrávka, ale na téhle úrovni se s tím musím popasovat. Zkazil jsem další přihrávku, chtěl jsem to prohodit. Byl to risk a nevyplatil se. Je to moje chyba, můj gól. Jde to za mnou.

Dvě třetiny jste byli pod tlakem, ke konci jste zase měli navrch. Kde se takové zápasy lámou?
Myslím, že to je jen o nás a o celém mužstvu, jak se na to připraví a nahecuje. Když si to řekneme, tak dokážeme hrát dobrý hokej. Pak vidíme, že v jednoduchosti je síla a přináší to ovoce. Musíme to prostě dělat všichni, pořád a od začátku.

„Když si to řekneme, tak dokážeme hrát dobrý hokej. Pak vidíme, že v jednoduchosti je síla a přináší to ovoce.“

Jak je možné, že proti Spartě předvedete dobrý výkon a následně takto propadnete?
Chtěli jsme na zápas se Spartou navázat, protože to bylo dobré, vyrovnané utkání. Zpětně je to těžké hodnotit. Holt nám první třetina nevyšla a měla dopad na celé utkání.

Jak vnímáte nespokojenost fanoušků? Z tribun se dnes znovu ozýval ohlušující pískot.
Mají na to právo, když se nevyhrává. Nebodujeme stabilně, takže fanoušci nemohou být spokojení, chápu je. Hrajeme pod tlakem a nelíbí se nám to. Byli bychom rádi, kdyby nás fanoušci podporovali a nepískali, ale není se čemu divit. Dá se to pochopit.

Patříte mezi mladší hráče v kádru. Je nepohoda cítit na starších hráčích?
Pro nás mladší je lepší, když lídři mají svoji úlohu a ulehčují nám to. Neříkám, že to tady normálně takhle nefunguje, ba naopak. Teď se nevyhrává a nejsme v pozici, kdybychom se o to mohli opřít. Myslím, že potřebujeme pár výher, aby to fungovalo úplně normálně.

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

Jak teď tým nakopnout?
Znovu opakuji, je to jen o nás. Musíme to zjednodušit, kopat nohama co to jde, hrát každý souboj naplno. A každou vteřinu na ledě nechat všechno.

Spekuluje se o kondiční přípravě, která byla letos úplně jiná. Jak jste na tom s fyzičkou?
Budu mluvit jen za sebe. Cítím se výborně, i oproti loňským sezonám. Mám nastavený nějaký plán a ten si sám koordinuji. Samozřejmě jde o cviky, které mámě domluvené s organizací, která nás pod dozorem trenérů připravuje. Za sebe říkám, že se cítím výborně.

„Cítím se výborně, i oproti loňským sezonám. Mám nastavený nějaký plán a ten si sám koordinuji.“

Takže myslíte, že v kondici problém není? I o tom se mezi příznivci hojně debatovalo.
Fanoušci do toho úplně nevidí jako my. Myslím si, že každý hráč ví, kde má rezervy a kdy má co udělat. Kdy si má dát pauzu a kdy si má přidat. To je věc každého hráče. V kabině je ale většina kluků spolehlivých, takže tam asi problém nebude.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz