Litvínov udolal Moru a je stále bez porážky! Opora Janus psal Ježíškovi

Foto: hcverva.cz

Po minulé zpackané sezoně vlétli hokejisté Litvínova do té nové doslova jako uragán! V šestém kole je na zimním stadionu Ivana Hlinky čekal nepříjemný soupeř v podobě Olomouce, jenže i s touto nástrahou si chemici poradili, a zůstávají tak stále neporaženi na čele tabulky. Základním kamenem litvínovského úspěchu je navrátilec Jaroslav Janus, který zatím předvádí spolehlivé výkony.

Plekanec Chance liga

Předvedli jste bojovný víkend, i díky vaší zásluze jste stále neporažení. Jak byste to zhodnotil?
Výhra s Olomoucí je především zásluha celého týmu. V první třetině jsme nehráli úplně dobře a věděli, že tohle na ně stačit nebude. Olomouc hned po přejetí modré zakončovala, což nám dělalo velké problémy. Jsem rád, že jsme to díky bojovnému výkonu zvládli. Lidé nás hlasitě podporovali, i když to pro ně nebyl asi úplně pěkný hokej, ale tři body jsou doma, což je podstatné.

Co bylo rozhodující při těsné výhře?
Podle mého využitá přesilovka ve třetí třetině na 2:1. Myslím, že tady se to zlomilo. Od druhé třetiny jsme do toho šlápli a už to bylo dobré. V posledních zápasech nám nevycházejí první třetiny, soupeř je na koni a musíme ho dohánět. Z toho se musíme poučit. Všichni jsme po první třetině začali plnit, co jsme si řekli a dostali se zpátky. Kluci do toho dali všechno a naštěstí to vyšlo.

Jak se vám zatím líbí na čele tabulky?
Osobně na tabulku ještě nekoukám. Jsem rád, že sbíráme body a přibývají výhry. Budeme se to snažit natáhnout co nejvíce, ale pořád jdeme den ode dne. V pátek jsme prohrávali ve Varech, a nakonec to urvali, ale pořád máme na čem pracovat.

Jde vidět, že vám kluci hodně pomáhají. Často jsou u dorážek první, což dělá asi hodně.
Ano, snažíme se blokovat střely, hrát obětavě. Každý občas udělá chybu, já nejsem výjimka, ale kluci to za mne napraví, stejně jako já občas za ně. Pracujeme na detailech hry a věřím, že se to bude jenom zlepšovat. Pár hráčů máme mimo a proti Olomouci dostali šanci mladí kluci, ovšem zvládli to skvěle. Klobouk dolů!

Jak si užíváte návrat do Litvínova?
Je to velmi příjemné. Přijít v neděli domu po zápase s dobrým pocitem, že se vyhrálo, jsme na čele tabulky. Následuje jeden den oddychu a v úterý zase přichází tvrdá dřina. Užívám si to a doufám, že to bude i nadále pokračovat.

Užíváte si to o to víc, když jste toho loni příliš mnoho neodchytal?
Loni byla dost na psychiku těžká sezona, ale i to k hokeji patří. Jsem rád, že jsem se vrátil zpět, dostal jsem důvěru a daří se nám. Určitě byla nějaká očekávání, že se začne více vyhrávat, ale zatím asi všechny jenom překvapujeme. Šest výher je šest výher, ale pořád je toho hodně moc před námi.

Jak to, že spojení Litvínov – Jaroslav Janus funguje takhle dobře?
(směje se) Je to prostě dobrý klub. Fanoušci jsou tady neuvěřitelní, naposledy do Varů přijely tři autobusy. Strašně moc si to užívám. I my hráči cítíme energii, kterou nám dávají.

Dostal jsem hodně prostoru. Kluci mi snad věří

Betony ale sladěné do barev Litvínova úplně nemáte.
No, to vůbec. V minulé sezoně jsem je prakticky nepoužil, tak jsem je možná chtěl trochu oprášit. Ne, v pondělí už by mi měla přijít nová výzbroj. Psal jsem Ježíškovi, ať to pošle co nejdříve, tak snad dojde. (směje se)

Gólmani jsou ale často pověrčiví. Vám se teď daří, tak to bude trošku složité, ne?
Ta stará už je měkká, potřebuji jít do nové. Člověk to pak cítí, že i odrazy na tyčkách jsou jiné. Gólmanovi to musí vyhovovat a já už ji nutně potřebuji. Tu starou si nechám na místě, aby byla stále při mně, když se mi v ní tak dařilo.

Loni jste měl málo odchytaných zápasů. Nebál jste se, že vám bude chybět praxe?
Nebál. Věřím si, mám natrénováno a jsem připravený na novou sezonu. Dostal jsem tady hodně prostoru a snažím se to výkony splácet. Snad mi věří i kluci a mám velkou radost, jak se nám zatím daří.

Jste suverénní jednička. Michael Petrásek se zranil, takže tahle porce zápasů není asi úplně jednoduchá...
Rozlosování mi celkem sedí. Dá se to zvládnout, když se hrají jenom dva zápasy týdně. Až se začnou hrát i úterky, asi dostanu nějaké volno. Uvidíme, jak se to bude všechno vyvíjet ale věřím, že jo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz