Litvínov přitáhl brankáře Honzíka a obránce Říhu! Kdo posílí sportovní úsek?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Litvínovská Verva hlásí posílení na více postech. Novým brankářským kolegou Jaroslava Januse se stane David Honzík, který přichází z Jihlavy. Vysněného útočného beka získali Chemici v podobě Jiřího Říhy, který pomohl před pár týdny Kladnu k postupu do Tipsport extraligy. Nově pak sportovní úsek klubu v pozici skauta a odborného poradce rozšíří Rostislav Dočekal. Severočeši o tom informovali na svém webu.

Nový fanshop

Po působení ve Vladivostoku by se do Litvínova sice měl vrátit Karel Kubát, který má s Litvínovem stále platnou smlouvu, jenže v ní má zabudovanou klauzuli, jež mu znovu umožňuje odejít do zahraničí. Když se tak stalo v průběhu minulého ročníku, na defenzivní řadu (ale i přesilovku) Vervy to mělo neblahý vliv.

Proto chtěl Litvínov za každou cenu tento post posílit, bez ohledu na Kubáta. A zdá se, že se povedlo. „Chtěli jsme praváka, takže jsme se domluvili s Jiřím Říhou, který měl výbornou sezónu na Kladně. Jsem přesvědčený, že má jednu z nejlepších střel mezi obránci. Hledali jsme beka do přesilových her, Jirka má mobilitu, aby přesilovky mohl hrát. Máme dostatečný počet kvalitních útočníků, aby mu to tam nabíjeli,“ vysvětluje Jiří Šlégr, generální ředitel a rovněž trenér Litvínovských.

„Jsem přesvědčený, že má jednu z nejlepších střel mezi obránci.“

 

Šestadvacetiletý rodák z Opocna začal uplynulou sezonu v Mladé Boleslavi, kde po příchodu z Jihlavy působil už v ročníku 2017/18, pak se ale přesunul do týmu kladenských Rytířů. A počínal si výtečně. Ve 44 zápasech základní části zapsal 27 bodů, v play-off Chance ligy jich zaznamenal 10, v úspěšné baráži pak dva.

Posilu hledala Verva i do brankoviště. A i tady sáhla do týmu, který v minulé sezoně hrál (a v tomto případě znovu bude hrát) Chance ligu. „Neprodloužili jsme smlouvu s Michaelem Petráskem. Sehnali jsme nového talentovaného brankáře Davida Honzíka, vidíme v něm velkou perspektivu do budoucna,“ uvádí Šlégr na adresu brankáře, který se v průběhu předešlého ročníku přesunul ze Sparty do Jihlavy. Stihl ale obléct i dres Slavie.

Litvínov převzal Honzíkovu smlouvu z Jihlavy

Jeho příchod možná trochu překvapí. Vždyť to není tak dlouho, co podepsal s Duklou novou smlouvu. Nicméně kontrakt mají na Vysočině i mladík Jan Brož a Švéd Niklas Lundström, tudíž tahle cesta je pro Honzíka logickým řešením. „Přebrali jsme jeho smlouvu z Jihlavy,“ vysvětluje Šlégr. „Je to brankář s velkou budoucností a jsme rádi, že ho máme v našem klubu,“ dodává.

Verva se pak rozhodla posílit i mimo mantinely. Na pozici skauta a odborného poradce přichází Rostislav Dočekal. Šestapadesátiletý bývalý obránce má bohaté zkušenosti ať už na pozici trenéra, sportovního manažera či právě skauta. Posledních pět let působil ve Znojmě, ale v minulosti pracoval například i pro Karlovy Vary, Lev Poprad, Kometu Brno či Kladno.

„Pětadvacetileté zkušenosti Rosti jsou pro budoucnost našeho klubu velmi cenné.“

„Vzhledem k dlouhodobě avizované generační obměně hráčského kádru jsme se rozhodli posílit pozici skautingu a monitoringu hráčů ve všech dostupných soutěžích. Pětadvacetileté zkušenosti Rosti jsou pro budoucnost našeho klubu velmi cenné,“ uzavírá Šlégr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz