Litvínov posiluje útok! Ze Sparty přichází Jarůšek, zatím na měsíc

Foto: Jan Švarc, hcverva.cz

Sparťanský útočník Richard Jarůšek se zapojil do přípravy Litvínova, na severu Čech zabojuje v rámci měsíční zkoušky o smlouvu. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

HokejkaTV

Osmadvacetiletý hokejista strávil uplynulý ročník na Spartě, kam přišel v průběhu předchozí sezony 2017/18 z Hradce Králové. Za 40 zápasů nasbíral 15 bodů za jedenáct branek a čtyři nahrávky. Během července mu ale tamní vedení sdělilo, že už s ním nepočítá.

„Vzhledem ke zranění našeho klíčového útočníka Jakuba Petružálka jsme se rozhodli před začátkem soutěže angažovat důrazného a přímočarého hráče, který umí pracovat v prostoru před brankou.“

„Před sezonou jsme výrazně posílili kádr a Richard Jarůšek se do něj po dohodě s trenérem Kruppem bohužel nevešel,“ prozradila tehdy generální manažerka klubu Barbora Snopková Haberová s tím, že účastník MS 2016 dostal svolení hledat si angažmá jinde.

Ton: Jsme rádi, že si našel tým, s nímž začne hokejovou sezonu

Krátce před startem extraligy má Jarůšek jasněji, odchází na měsíční hostování do Litvínova. „Jsme rádi, že si našel tým, s nímž začne hokejovou sezonu. Dosud trénoval hlavně s našimi juniory a věřím, že bude dobře připravený,“ hlásí sportovní ředitel Petr Ton.

Richard Jarůšek, který dřív hrál i za Znojmo, Jihlavu, Litoměřice či Mladou Boleslav, přichází na sever Čech zatím jen na měsíční zkoušku. Trenéři si od něj slibují především přímočarost a důraz v předbrankovém prostoru, který brněnskému rodákovi není cizí.

„Vzhledem ke zranění našeho klíčového útočníka Jakuba Petružálka jsme se rozhodli před začátkem soutěže angažovat důrazného a přímočarého hráče, který umí pracovat v prostoru před brankou,“ hlásí litvínovský generální ředitel a hlavní trenér Jiří Šlégr.

Foto: Facebook HC Sparta Praha

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci:
Dan Bartoš, Jan Bečvář, David Drašar, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek (zkouška), Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

Změny v kádru HC VERVA Litvínov

Příchody:
David Honzík (G, Jihlava), Adam Jánošík (O, Slovan Bratislava, KHL), Karel Kubát (O, Vladivostok, KHL), Jiří Říha (O, Kladno), David Štich (O, Chomutov), Pawel Zygmunt (Ú, Krakov, POL), Jan Bečvář (Ú, Sokolov), Richard Jarůšek (Ú, Sparta Praha).

Odchody:
Michael Petrásek (G, Přerov), Roman Graborenko (O, Liberec), Sébastien Piché (O, Pardubice), Jan Strejček (O, Litoměřice), Jakub Březák (O, Prostějov), Jiří Hunkes (O, ?), Ladislav Romančík (O, Kladno), Marek Trončinský (O, ?),  David Tůma (Ú, Vsetín).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz