Litvínov posílil brankář Hanuljak, obránce Romančík uspěl na zkoušce

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

3. září 2018, 14:14

Adam Bagar

Na zkoušce v Litvínově uspěl obránce Ladislav Romančík, který se dohodl na ročním kontraktu s opcí. Novou tváří v kádru Vervy je také brankář Miroslav Hanuljak.

Nový fanshop

Chemici jeho příchodem reagují na delší absenci Michaela Petráska, jehož opakované zranění ramenního kloubu si už vyžádalo chirurgický zákrok. Šestadvacetiletý gólman se vrátí na led podle průběhu rekonvalescence a rehabilitace, řádově až za několik týdnů.

Petrásek je po operaci, bude chybět týdny. Kdo ho nahradí?

Nahradí ho Miroslav Hanuljak, jenž se v Litvínově dohodl na prozatímní tříměsíční smlouvě. „Hledali jsme zkušeného brankáře, který bude krýt záda jedničce týmu Jaroslavu Janusovi, než se uzdraví Michael Petrásek,“ vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

„Hledali jsme zkušeného brankáře, který bude krýt záda jedničce týmu Jaroslavu Janusovi, než se uzdraví Michael Petrásek.“

Třiatřicetiletý Hanuljak, který v uplynulém ročníku chytal za německý Freiburg, v létě posílil druholigového nováčka z Mostu. Nyní se přesunul do Litvínova a trenérům se už představil ve vyhroceném derby v Chomutově, kde za polovinu utkání dostal dva góly.

Návraty opor a nový trenér. Litvínov chce do play off »

Další novinkou je setrvání slovenského zadáka Ladislava Romančíka, který uspěl na zkoušce a s vedením klubu podepsal roční smlouvu s následnou opcí. Romančík stihl v přípravě sehrát pět zápasů, ve kterých zapsal jednu asistenci v bitvě s německým Berlínem.

Romančík hrál loni na Slovensku v první obranné dvojici

„Je to urostlý a dobře bruslící defenzivní obránce. Ve svých 22 letech už nastoupil do seniorské reprezentace Slovenska, reprezentoval i v mládežnických kategoriích a v loňské sezoně nastupoval v nejvyšší slovenské soutěži v první obranné dvojici,“ pokyvuje Šlégr.

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Miroslav Hanuljak, Jaroslav Janus, Michael Petrásek, Jakub Soukup.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Karel Kubát, Ladislav Romančík, Daniel Sörvik, Jan Strejček, Jan Ščotka, David Šesták.

Útočníci:
Jakub Černý, Jan Dufek, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Peter Jánský, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, František Lukeš, Tomáš Matoušek, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Ivan Řehoř, Michal Trávníček, David Tůma.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Jan Ščotka (Pardubice)
David Tůma (Kladno)
Jaroslav Janus (Liberec)
Jakub Petružálek (Třinec)
Ladislav Romančík (Trenčín)
Miroslav Hanuljak (Most)

Odchody z HC VERVA Litvínov

Pavel Kantor (Mladá Boleslav)
Jiří Gula (Sheffield)
Zbyněk Sklenička (neznámo)
Jakub Čutta (neznámo)
Florian Iberer (Újpest)
Karel Pilař (konec kariéry)
Tomáš Frolo (Vsetín)
Ondřej Havlíček (Štrasburk)
Michael Vandas (Zvolen)
Marek Růžička (neznámo)
Josef Stříbrný (Sokolov)
Lukáš Válek (Litoměřice)
Patrik Spěšný (Toruň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz