Litvínov našel obránce, který to bude brousit. Získal Piráta Šticha

Foto: hcverva.cz

Litvínov hlásí po Jiřím Říhovi další posilu do zadních řad, tamní vedení se na dvouleté smlouvě dohodlo s Davidem Štichem. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

HokejkaTV

Důrazný obránce v uplynulé sezoně oblékal dres Chomutova, za nějž ve 46 zápasech nasbíral devět bodů (1+8), jeden minusový v bilanci +/-, ale také 84 trestných minut. Trenéři si od něj slibují hlavně důraz, kterým se svými 189 centimetry a 106 kilogramy vyniká.

„Potřebovali jsme do zadních řad někoho, kdo to tam bude trochu brousit. Jsme rádi, že jsme takového silného a obětavého beka do obrany získali. Potřebujeme hráče, který do toho umí vlétnout a je tam cítit,“ hlásí generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr.

„Potřebovali jsme do zadních řad někoho, kdo to tam bude trochu brousit. Hráče, který do toho umí vlétnout a je tam cítit.“

Pro Davida Šticha bude litvínovské působení už sedmým extraligovým angažmá, předtím hrál za Plzeň, Liberec, Slavii Praha, Vítkovice, Mladou Boleslav a už zmíněný Chomutov. Na kontě má 311 extraligových startů, nasbíral v nich 44 bodů a 810 trestných minut.

Třicetiletý brousek se upsal na dva roky a k týmu se připojí počátkem příštího týdne. Pro klub jde o třetí posilu do nové sezony 2019/20. Už předtím oznámil příchody zadáka Jiřího Říhy a brankáře Davida Honzíka, kteří naposledy působili ve druhé nejvyšší soutěži.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Jiří Říha (Kladno)
David Honzík (Jihlava)
David Štich (Chomutov)

Odchody z HC VERVA Litvínov

David Tůma (Vsetín)
Roman Graborenko (Liberec)
Ladislav Romančík (Kladno)
Marek Trončinský (Pardubice)
Michael Petrásek (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz