Litvínov dá šanci brankáři Kváčovi, s lídrem pojede už do Brna a Liberce

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Litvínov dá v extralize šanci mladému brankáři Petru Kváčovi, který k lídrovi přichází na měsíc v rámci střídavých startů z prvoligových Českých Budějovic.

Nový fanshop

„Petr je kvalitní mladý brankář, který v první lize prokazuje výbornou výkonnost. Sleduju ho delší dobu a myslím si, že patří k našim nejtalentovanějším gólmanům v Čechách. Měl jsem o něj zájem už v létě,“ prozrazuje pro web hcverva.cz trenér litvínovských brankářů Zdeněk Orct.

„Petra sleduju už delší dobu a myslím si, že patří k našim nejtalentovanějším gólmanům v Čechách. Měl jsem o něj zájem už v létě.“

Petr Kváča, který stabilně chytá v Chance lize za ambiciózní Motor, pomůže chemikům zatím na měsíc v rámci střídavých startů. „Je hráčem Českých Budějovic, které budou rozhodovat o tom, kdy nám Petra půjčí, ale je to vždy o domluvě a komunikaci,“ líčí reprezentační kouč.

Jednadvacetiletý brankář má v probíhajícím ročníku Chance ligy úspěšnost zákroků 91,6 procenta a průměr 1,74 obdržené branky na zápas. Teď nejspíš brzy zasáhne také do nejvyšší soutěže, kterou si už v minulé sezoně zachytal za Spartu. Vítězství se však ve dvou zápasech nedočkal.

„Moje teorie je, že nechci celou sezonu táhnout na jednoho brankáře. Nechci tím vůbec shazovat Hanyho, ale v podstatě moje rozhodnutí bylo takové, že Petr přijde na nějaké období a dostane i šanci v extralize.“

„Moje teorie je, že nechci celou sezonu táhnout na jednoho brankáře. Nechci tím vůbec shazovat Hanyho (Miroslava Hanuljaka, pozn. red.), ale v podstatě moje rozhodnutí bylo takové, že Petr Kváča přijde na nějaké období a dostane i šanci v extralize,“ vysvětluje Zdeněk Orct.

Kváča bude na soupisce chemiků už v nejbližších dvou kolech. „Dohodli jsme se s Motorem na dva těžké zápasy v Brně a Liberci. Hany nám chytá v Mostě a ten si ho taky vyžaduje, takže to není nic proti ničemu, aby s námi odcestoval Petr Kváča,“ dodává bývalý extraligový brankář.

Věřím, že do měsíce by mohl být Petrásek připravený na sto procent

Extraligový lídr měl na brankářském postu stále problémy. Zatímco Miroslav Hanuljak si plní svoje povinnosti v partnerském Mostě, Michael Petrásek stále není úplně fit a ještě minimálně měsíc bude mimo hru. „A to je taky hlavní důvod příchodu Petra Kváči,“ přiznává Zdeněk Orct.

Petrásek po zranění začal už minulý týden s rehabilitací. „Věřím, že do měsíce by mohl být připravený na sto procent. Jedna věc je, že bude připraven fyzicky a zdravotně, ale druhá, aby se dostal ještě do zápasového rytmu. Pak bychom měli mít tři až čtyři hodně kvalitní brankáře,“ hlásí.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Miroslav Hanuljak, Jaroslav Janus, Petr Kváča, Michael Petrásek.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Ladislav Romančík, Daniel Sörvik, Jan Strejček, Jan Ščotka, David Šesták.

Útočníci:
Jakub Černý, František Gerhát, Martin Hanzl, Viktor Hübl, Peter Jánský, Ondřej Jurčík, František Lukeš, Tomáš Matoušek, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Ivan Řehoř, Michal Trávníček, David Tůma.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz