Litvínov chce zpevnit defenzivu. Vyzkouší běloruského obra Graborenka

27. prosince 2018, 15:09

Jan Šimek

Před nedávnem oznámil litvínovský klub příchod zadáka Sébastiena Pichého z Hradce Králové prozatím na měsíční hostování. Teď chemici vypustili do světa další novinku. Severočeský klub se dohodl na měsíční zkoušce s běloruským obráncem Romanem Graborenkem.

Jágr Chance liga

Roman Graborenko naposledy nastupoval v Kontinentální hokejové lize za Kunlun Red Star. Má ovšem zkušenosti také ze zámořského hokeje, kde nastupoval především ve farmářské AHL. Jeden start si připsal i ve slavné NHL za New Jersey Devils.

Šestadvacetiletý borec je pravidelným běloruským reprezentantem, startoval už na čtyřech světových šampionátech. Poté, co se vrátil ze zámoří zpět do Evropy, hrával za Dynamo Minsk. 

Zajímavý přesun: Piché mění Hradec za Litvínov »

Aktuální ročník zahájil urostlý hráč s mírami 194 centimetrů a 110 kilogramů v Nižněkamsu, pak se přesunul do čínského Kunlunu. V jeho dresu sehrál 31 utkání, dal gól a na další dvě branky nahrál.

„Dostáváme hodně gólů z předbrankového prostoru. Už před sezónou jsme hledali beka urostlé postavy. Naskytla se možnost angažovat Romana Graborenka, který svými proporcemi tyto parametry splňuje,“ vysvětluje generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr. „I přes svůj mladý věk má zkušenosti ze zámořských soutěží, KHL i reprezentace,“ dodává.

Graborenko už v Litvínově absolvoval dva tréninky a na severu Čech bude působit formou měsíční zkoušky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz