Litoměřický fanoušek vážně onemocněl. Koná se sbírka

Ještě do loňské sezony navštěvoval jedenáctiletý Adámek Pařízek takřka všechny litoměřické zápasy. S rodiči dokonce vyrážel i na venkovní utkání a podporoval kališníky, co to šlo. Teď však velký fanoušek Stadionu bojuje se zákeřnou nemocí, plicní hypertenzí.

Nový fanshop

Pomoci malému bojovníkovi a přispět do sbírky, díky níž si bude moci pořídit klimatizaci, čistič vzduchu nebo auto s větším zavazadlovým prostorem, kam se vejde invalidní vozík a kyslíkový agregát, můžete i vy. 

Číslo účtu: 2700977831/2010

Variabilní symbol: 190407

„Adámek se narodil jako zdravé dítě a už od čtyř let pravidelně sportoval. Jezdil na kole, bruslil, lyžoval," popisuje Adámkův tatínek. „Při pravidelných kontrolách u něj ale lékaři zjistili defekt síňového septa v srdci. V roce 2013 měl absolvovat operaci, při níž by se vše vyřešilo pomocí katetrizace. V nemocnici však přišli na větší problém, plicní hypertenzi. Toto onemocnění způsobuje dlouhodobě vysoký tlak v plicních cévách, který neúměrně zatěžuje srdce a do těla proudí málo okysličené krve. Obtíže se síňovým septem sice později vyřešil chirurgický zákrok, hypertenze se bohužel dostala z druhého na třetí stupeň, což způsobilo tlak na srdce, které se poškozovalo. Adámkovi musel být zaveden centrální katetr. Dostal také kyslíkový agregát a spoustu léků. Ty mu ale způsobovaly nechutenství, takže musel přejít i na nutriční stravu. V roce 2017 byl zařazen na čekací listinu pro transplantaci srdce a plic. Protože by ale jeho tělíčko operaci nezvládlo, byl z ní letos na podzim vyškrtnut.“ 

Rodina proto v současné době zařizuje paliativní péči a snaží se Adámkovi pomoct a co nejvíc mu ulehčit. Malý bojovník by momentálně potřeboval automobil s větším zavazadlovým prostorem pro snadnou přepravu, kam by se vešel jeho invalidní vozík i kyslíkový agregát.

Jeho rodiče by zároveň rádi provedli úpravy na chatě, kam Adámek rád jezdí. „Adámek rád tráví čas na chatě, tam je potřeba změnit způsob vytápění, udělat klimatizaci a opravit nebo rovnou vyměnit celou střechu, aby teplota i tam byla stabilní,“ vypočítal pan Pařízek.

„Moc si toho vážíme a doufáme, že se nám díky darům podaří Adámkovi co nejvíce ulehčit život.“

Předpokládané náklady jsou přibližně 760 000 Kč. V současné době je potřeba vybrat 400 000 Kč. Pro tyto účely byl v Nadačním fondu Dobrá srdce vytvořen speciální účet. Adámkovi tak můžete pomoct finančním darem.

„Moc děkujeme těm, kdo už přispěli. I těm, kteří se rozhodnou přispět. Moc si toho vážíme a doufáme, že se nám díky darům podaří Adámkovi co nejvíce ulehčit život,“ poděkoval Adámkův tatínek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz