Litoměřice vyjely v Benátkách s posilami. Do obrany i útoku

Foto: Martin Voltr

V sestavě prvoligových Litoměřic se na benáteckém ledě objevily i dvě nové tváře. Obranné řady posílil Marcel Kottek, ty útočné pak Přemysl Svoboda (na snímku).

MS žen 2021

25letý Marcel Kottek měl po zdařilových výkonech v minulé sezoně Chance ligy působit ve francouzském Brestu, ale jak uvedl tamní klub, s ohledem na hygienický kontext a z něj vyplývajících podmínek se rozhodl na konci srpna skončit.

Jeho další kroky vedly zpět pod Krušné hory. Trhačům ale pomohl jen ve dvou přípravných střetnutích. Před startem Chance ligy se u nich znovu rozloučil, když se s tamním vedením nedohodl na smlouvě. Bez práce ovšem dlouho nezůstal.

Objevil se v litoměřické sestavě ve třetím obranném páru vedle Jiřího Jebavého. Kottek se loni vrátil na česká kluziště po pěti letech v zámoří a v Kadani se hned zařadal mezi klíčové hráče. Za 34 utkání zapsal na beka solidních 13 bodů (4+9).

20letý Přemysl Svoboda pak na benáteckém ledě vytvořil mladý čtvrtý útok s Lukášem Pajerem a Tomášem Urbanem. Litoměřice už dobře zná, několik zápasů za ně odehrál už v předchozích třech sezonách, ve kterých hrál i za Litvínov.

V mateřském klubu zapsal i 25 extraligových startů s bilancí 3+8, na jaře na něj chemici uplatnili opci. O patro níž Svoboda odehrál 56 zápasů, nastřílel v nich 14 branek a přidal 18 nahrávek. Hrál nejen za Litoměřice, ale i Ústí nad Labem.

Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:
Tomáš Král, Šimon Sklíba, David Čermák.

Obránci:
Patrik Marcel, Jiří Jebavý, Jan Výtisk, Jan Holý, Jakub Černohorský, Matěj Pinkas, Ondřej Baláž, Jiří Háva, Jiří Ticháček, Marcel Kottek.

Útočníci:
Martin Procházka, Ondřej Procházka, Jaroslav Kracík, Roman Přikryl, Lukáš Válek, Josef Jícha, Martin Kadlec, Marek Berka, Michal Rouha, Josef Koláček, Tomáš Urban, Lukáš Pajer, Riku Sihvonen, Jan Smola, Jakub Konečný, Přemysl Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz