Litoměřice skládají tým. Kdo pokračuje a kdo naopak končí?

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Stadion představil novinky z hráčského kádru: v Litoměřicích nebudou pokračovat brankář Martin Michajlov, obránci Ondřej Smetana s Dominikem Málkem a útočníci Vadim Ščegolkov a David Merta.

HokejkaTV

Jak už jsme psali dříve, Smetana a Málek se zapojili do přípravy s Ústím nad Labem (viz tento článek). Do Slovanu se podle klubového webu Litoměřic vrací i forvard David Merta.

Pětadvacetiletého Michajlova pak jako novou posilu představila Slavia. Michajlov ve své prvoligové kariéře plnil převážně roli dvojky – pokaždé, když dostal příležitost, ale nezklamal. Ba naopak měl parádní statistiky: třeba uplynulý ročník zakončil s úspěšností zákroků přes 93 procent.

Do Edenu si ho vytipoval tamější trenér brankářů Roman Málek: „Chtěl jsem ho do Slavie už před loňskou sezonou. To bohužel nevyšlo, ale jsem rád, že se to povedlo letos. Pro mě je to mladý perspektivní gólman, který potřebuje dostat důvěru a já mu hodně věřím. Sice je menší postavy, ale je ohromně rychlý a má velké dovednosti v bruslení a chytání."

Kdo naopak s jistotou v Litoměřicích pokračuje? Gólman Tomáš Král, obránci Aleš Pavlas, Patrik Marcel, Jiří Jebavý, Jan Strejček a útočníci Martin Kadlec s Markusem Korkiakoskim. Z Hradce Králové pak přijdou mladí forvardi Miroslav Kukla, Martin Štohanzl a Dominik Sklenář.

O dalších posilách Stadion jedná. „Oproti loňskému roku jsme o dva měsíce napřed, protože na tvorbě kádru pracujeme už od ledna. Podepsali jsme některé hráče a jednáme s dalšími," říká v rozhovoru pro hclitomerice.cz sportovní manažer Miroslav Přerost.

A dodává: „Dá se říct, že máme určitý okruh zkušenějších hokejistů, které chceme pro příští sezonu mít.  Věřím, že jejich angažmá dotáhneme. Velký posun je u mladších hráčů, o kterých máme přehled. Jsou to hlavně ročníky 2000. Určitý přehled o širším kádru tedy máme.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz