Litoměřice oznámily první mladíky. Mlejnek na ně bude dohlížet

V pondělí zahájily přípravu na novou sezonu také prvoligové Litoměřice. K dříve oznámeným hráčům přibylo prvních šest mladíků, kteří se v klubu budou rozvíjet v rámci svazového projektu Dukla a pod dohledem kouče reprezentační dvacítky Karla Mlejnka.

Chance liga na Hokejka TV

Litoměřice už během května postupně oznamovaly podpisy a návraty osvědčených jmen, jako poslední přibyl na soupisku extraligový matador Jan Výtisk. Přípravu s týmem teď zahájila další známá tvář – gólman Tomáš Král.

Ten loni odchytal vinou zranění jen jedenáct zápasů Chance ligy, v únoru jednu zaskočil v extraligové Plzni. O tom, zda bude ve Stadionu pokračovat, zatím klub neinformoval.

„Náš tým bude postupně doplňován.“

Celkem se na pondělním tréninku hlásilo osmnáct hráčů, kolem osy zkušených se postupně začínají nabalovat talenti z hledáčku nejstarší mládežnické reprezentace. Prozatím jich je šest: Obránci Daniel Poizl a Ondřej Baláž a útočníci Erik Čermák, David Jindra, Marek Berka a Petr Hašek.

Všichni patří extraligovým organizacím – Poizl, Čermák a Hašek přicházejí do klubu ze Sparty; Baláž, Jindra a Berka zase z Litvínova. Čermák s Berkou za sebou mají i angažmá v zámořských juniorských soutěžích.

„Náš tým bude postupně doplňován, protože někteří hráči, kteří jsou v širším výběru reprezentace do dvaceti let, v současné době trénují ve svých extraligových klubech nebo se připravují individuálně,“ zmínil na tiskové konferenci předseda klubu Daniel Sadil.

Pro dvacítku je klíčovou změnou, že její hlavní kouč Karel Mlejnek se bude moci přípravě a skladbě týmu věnovat na plný úvazek. Václav Varaďa neměl nad hráči takový dohled, pak si třeba stěžoval na jejich nedostatečné vytížení v soutěži. Bylo zkrátka vidět, že ne všechno klape podle představ.

Podobné potíže by nyní měly odpadnout. „Trenér dvacítky sem může velmi pravidelně zajíždět a pracovat s námi na rozvoji hráčů v Litoměřicích. To se dosud nedařilo, spolupráce v minulých letech nebyla úplně ideální,“ postěžoval si sportovní manažer Stadionu Miroslav Přerost.

„Myslím si, že provázanost s Litoměřicemi může naši práci povýšit. Uděláme maximum pro to, aby hráči, kteří mají velkou šanci být v kádru pro světový šampionát, byli součástí tohoto projektu,“ slíbil Mlejnek.

„Spolupráce v minulých letech nebyla úplně ideální.“

Kromě jednání s kluby, které zatím mají potenciální reprezentanty u sebe, může týmovou soupisku ovlivnit ještě budoucnost severoamerických soutěží. Tam se v minulé sezoně představily téměř čtyři desítky českých hokejistů. Kdyby se kvůli koronaviru nemělo v zámoří začít včas, potřebovali by najít místo doma, případně jinde v Evropě.

„Situace je teď nečitelná. Může se stát, že někteří hráči, kteří počítají s odchodem nebo návratem do zámoří, se objeví v Litoměřicích. Jsme s nimi v kontaktu,“ uvedl Přerost.

Stadion je rovněž připraven uvítat i mladší hokejisty z reprezentační osmnáctky. „V případě, že by prokázali mimořádný talent,“ podotkl Přerost. Loni dostal tuto šanci třeba i Jakub Brabenec, jenž dokonce ještě patřil do sedmnáctky. „Takovým hráčům bychom pomohli dostat se co nejdřív do hokeje dospělých, a případně by mohli být i k dispozici reprezentaci do dvaceti let.“

Foto: Karel Švec, Český hokej

Litoměřice také oznámily, že budou operovat s podobným rozpočtem jako v minulých letech.

„Pohybuje se kolem patnácti milionů, včetně mládeže. To nás řadí mezi kluby s nejnižším rozpočtem v celé soutěži,“ řekl klubový ředitel Jan Fišera. „V tuhle chvíli máme rozpočet z velké části naplněn. Za to musíme poděkovat našim partnerům, že se od nás přes krizi neodvrátili. Jednání s někým se vlečou, někdo už nebude pokračovat, naopak přijdou noví,“ přiblížil.

Klub v minulém, nedohraném ročníku Chance ligy obsadil šesté místo, což pro něj znamenalo nejlepší výsledek v historii. I přesto v jeho kádru zůstalo jen pár hokejistů.

„Velmi intenzivně pracujeme na tom, abychom sem dostali co možná nejlepší mladé hráče.“

„Rozhodli jsme se, že mužstvo okysličíme novými jmény a vybereme další hráče s novou motivací, která je pro nás důležitá. Nešli jsme cestou přeplácení hráčů, ale cestou komunikace s hráči ve smyslu, zda mají zájem hrát v Litoměřicích,“ uvedl Přerost.

Dosáhne takřka kompletně nový tým na podobný úspěch? „Jsem přesvědčený o tom, že co se týče starších hráčů, tým v žádném případě neoslabil. Co se týče těch projektových, velmi intenzivně pracujeme na tom, abychom sem dostali co možná nejlepší mladé hráče, kteří by měli v letošní sezoně atakovat mistrovství světa,“ doplnil trenér Bruk.

„Myslím, že ten program je natolik silný, že když sem ty hráče dostaneme, tak zaprvé budou na mistrovství připraveni a zadruhé tam budou ve větším počtu než v minulých letech,“ dodal litoměřický kouč.

Hráči, kteří trénují v Litoměřicích

Brankáři:
Adam Beran, Tomáš Král.

Obránci:
Jan Výtisk, Patrik Marcel, Jiří Jebavý, Jan Holý, Ondřej Baláž, Daniel Poizl.

Útočníci:
Matěj Beran, Peter Jánský, Martin Procházka, Patrik Miškář, Michal Daniel, Ondřej Damašek, Petr Hašek, Marek Berka, David Jindra, Erik Čermák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz