Litoměřice opouští střelec Bílek, obránce Černý jde do Přerova

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Přerov získal na hostování do konce sezony kadaňského obránce Roberta Černého. Další novinka z WSM Ligy přišla z Litoměřic: Stadion totiž opouští klíčový hráč Vítězslav Bílek.

Plekanec Chance liga

Prvoligový rekordman má podle všeho namířeno do třetí nejvyšší německé soutěže. Generální manažer Stadionu Jan Fišera k tomu na klubových stránkách řekl: „Víťa před třemi týdny přišel s tím, že má nabídku z německé třetí soutěže a že by ji rád přijal. My jsme tuto možnost odmítli s tím, že dokud budeme mít šanci na play off, tak to není téma k diskusi. Bohužel, Víťa svůj požadavek neustále opakoval i přes náš odmítavý přístup."

Přesto nakonec Litoměřice Bílka uvolnily. „Víťa s požadavky na uvolnění nepřestal a i přes naší výhru v Kadani ihned po utkání požádal opět o ukončení smlouvy. V tu chvíli jsme dospěli k závěru, že smlouvu ukončíme, protože nejsme přesvědčeni o jeho chuti bojovat za Stadion a vybojovat play off," vysvětlil Fišera na webu hclitomerice.cz.

„Není to pro nás příjemná situace, nechtěli jsme hráče uvolnit."

Bílek byl s 29 body (14+15) nejproduktivnějším hráčem týmu. „Není to pro nás příjemná situace, nechtěli jsme hráče uvolnit, ale došlo to tak daleko, že jsme nemohli najít jiné řešení," mrzí Fišeru. Stadion je v prvoligové tabulce jedenáctý, na postup do play off ale ztrací jen dva body.

Foto: Michaela Luňáčková, hclitomerice.cz

Černý do Přerova

Zubři po návratu Martina Lenďáka do Kladna a při zranění Oldřicha Horáka reagují příchodem kadaňského obránce Roberta Černého.

Dvaadvacetiletý mladík odehrál v tomto ročníku za Trhače 37 zápasů s bilancí 1+6 a ve statistice +/- má sedm záporných bodů (to je na kadaňské poměry dobré číslo).

„Robert proti nám vždy odehrál velice slušná utkání. Dobře bruslí, má dobrou střelu, je to pravák a navíc má velkou chuť za Přerov hrát. I podmínky hostování byly velmi rozumné," vysvětlil pro hokejprerov.cz sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Robert dobře bruslí, má dobrou střelu, je to pravák a navíc má velkou chuť za Přerov hrát."

Na střídavé starty může Přerovu pomoci ještě mladičký obránce Komety Jan Mlčák. „Dál už nechceme dělat nějaké výrazné změny. Klukům věříme a máme hráče na to, abychom závěr sezony zvládli co nejlépe. Poohlížíme se ale ještě po možnostech střídavých startů, tak abychom do závěrečných bojů měli v případě zranění k dispozici širší kádr,“ dodal Hanák. 

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz